Saugiai varlių migracijai užtikrinti – laikini ribojimai

Atšilusių orų pažadinti varliagyviai pastaruoju metu dažniau matomi ir sostinės parkuose, kur migruodami neretai kerta judrius takus ir gatves. Miesto savivaldybė tradiciškai kiekvieną pavasarį kartu su parkų darbuotojais ir iniciatyviais savanoriais rūpinasi saugia varlių migracija, statydama laikinas apsaugines tvoreles prie gatvių. Taip pat laikinai uždraudžiamas automobilių eismas vietose, kuriose pastebima gausi varliagyvių migracija, įrengia informacinius ženklus.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Varliagyvių migracija išties unikalus gamtos reiškinys – nedaug yra tokių žalių Europos sostinių, kuriose galima stebėti kelių tūkstančių jų judėjimą pačiame miesto centre. Migruojantys varliagyviai, pajutę kelio virpesius, sustingsta ir susigūžia ant kelio, todėl iškyla pavojus jų išlikimui.

Pasak specialistų, reaguodami į temperatūros pokyčius, varliagyviai gausiomis grupėmis migruoja į nerštavietes – vandens telkinius. Labai dažnai varliagyviai, kirsdami judresnes gatves žūva po automobilių ratais, todėl svarbu rekreacinėse teritorijose imtis gelbėjimo darbų. Gatvės pakraščiuose įrengiamos tinklinės tvorelės, varlės surenkamos ir kibiruose pernešamos  iš vienos kelio pusės į kitą.

Pastebėjus pirmuosius nubudusius varliagyvius Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcija kasmet stato ir laikinas apsaugines tvoreles.

Dėl varlių migracijos Vingio parke nuo šio penktadienio, balandžio 10 d. iki gegužės 1 d. bus draudžiamas automobilių eismas į centrinę Vingio parko dalį. Draudžiamasis kelio ženklas įrengtas kelio pradžioje nuo Geležinio Vilko g., už automobilių stovėjimo aikštelės ir papildomas ženklas – už kelio atsišakojimo. Laikinai į Vingio parką galės įvažiuoti tik aptarnaujantis transportas.