Svarbi informacija
Vilniaus savivaldybė grąžins surinktas rinkliavas už lauko kavinių ir prekyviečių leidimus
Karantino metu Vilnius tiesia pagalbos ranką lauko kavinių, ne maisto prekių paviljonų, gėlių ir suvenyrų kioskų savininkams – Taryba pritarė sprendimui sugrąžinti prieš karantiną jų sumokėtas rinkliavas, nes veikla buvo apribota ir draudžiama. Taryba taip pat pritarė siūlymui nuo vietinės rinkliavos mokėjimo už 2020 metus atleisti visus lauko kavinių savininkus.
„Pastaraisiais metais galėjome džiaugtis augančia lauko kavinių kultūra dūzgiančiame Vilniuje, deja, karantinas sustabdė šiuos miesto gyvastį kuriančius procesus. Visi laukiame, kada ir vėl galėsime išgerti puodelį kvapnios kavos savo pamėgtoje lauko kavinėje, o dabar, kol tokios galimybės nėra, atleidžiame verslą nuo rinkliavų ir grąžiname, kas jau buvo surinkta, kad vasarą galėtume susitikti atvirame ir bruzdančiame Vilniuje“, – kalbėjo sostines meras Remigijus Šimašius.

Nuotr. Sauliaus Žiūros
Per mėnesį nuo pateikto prašymo bus sugrąžinta vietinė rinkliava už tiek dienų, kiek verslininkai ir prekiautojai negalėjo pasinaudoti išduotais leidimais.
Rinkliavą gali susigrąžinti tie vilniečiai, kurie įsigijo savivaldybės administracijos leidimus prekiauti ar teikti paslaugas ne maisto prekėmis (pramoninėmis prekėmis, gėlėmis, suvenyrais) iš kioskų, paviljonų ir kitų laikinųjų įrenginių bei turintys leidimus teikti maitinimo paslaugas lauko kavinėse.
Rinkliava bus grąžinama ir tais atvejais, kai viešoje erdvėje esančioje prekybos vietoje jau prasidėjo remonto darbai (gatvių, šaligatvių remontas ir kiti) ir verslas nebegali pasinaudoti išduotu leidimu.
Susimokėję vietinę rinkliavą ir norintys ją susigrąžinti, kviečiami nuotoliniu būdu kreiptis į Licencijavimo ir leidimų skyrių ar atitinkamą seniūniją ir pateikti motyvuotą prašymą dėl rinkliavos grąžinimo, nurodant banko sąskaitos numerį.
Sprendimas priimtas atsižvelgus į nuo kovo 14 d. besitęsiantį karantiną, kurio metu buvo apribota ir uždrausta labai daug prekybos ir paslaugų veiklų visoje šalyje.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]
Taip pat skaitykite:
Paskirta nauja Vilniaus vystymo kompanijos valdyba
Darbą pradeda naujai išrinkta UAB Vilniaus vystymo kompanija valdyba, kurios du nariai perrinkti antrai kadencijai, o trys išrinkti naujai. Valdybos pirmininku tapo Robertas Vyšniauskas. Bendrovės valdybą renka vienintelis akcininkas – Vilniaus miesto savivaldybė. Naująją Bendrovės... ❯❯❯
2023-06-13
Dalyvaukite Nacionalinėje finansinio raštingumo dienoje
Finansiniai sprendimai lydi mus kiekviename žingsnyje – nuo asmeninio biudžeto sudarymo, gebėjimo taupyti iki investavimo ar paskolos ėmimo. Balandžio 14-ąją Lietuvos bankas kviečia minėti Nacionalinę finansinio raštingumo dieną, nes finansiškai raštingas žmogus priima labiau... ❯❯❯
2023-04-05
Informacija apie Vilniaus savivaldybės nuosavybėn svarstomą perimti turtą
Vilniaus miesto savivaldybės tarybai ruošiamasi pateikti projektą dėl faktiškai valdomų gatvių ir Tauro kalno prieigų lietaus nuotekų tinklų perėmimo savivaldybės nuosavybėn. Tarybai teikiamas projektas dėl gatvių, kurios iki 1998 m. buvo Vilniaus miesto teritorijoje, perėmimo... ❯❯❯
2023-03-08
Atnaujintas nuomos konkursas restoranui ir kavinei Vilniaus Rotušėje įsikurti
Vilnius skelbia viešą konkursą Rotušėje išsinuomoti patalpas restoranui ir kavinei. Atsižvelgdama į verslo poreikius, Vilniaus Taryba atnaujino ir pagerino Rotušės patalpų nuomos konkurso sąlygas: vietoje anksčiau numatyto maksimalaus nuomos laikotarpio 5 metams, 258 kv. m... ❯❯❯
2023-02-21
Antrus metus iš eilės Vilnius pateko į perspektyviausių Europos miestų sąrašą
Vilnius vėl sužibėjo vieno didžiausių pasaulyje verslo dienraščių „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ rengtuose Europos perspektyviausio miesto rinkimuose. Antrus metus iš eilės Vilnius vidutinio dydžio miestų kategorijoje užėmė daugiausiai... ❯❯❯
2023-02-16
Patvirtintame 2023 metų sostinės biudžete – 1,205 mlrd. eurų
Vilniaus miesto taryba po svarstymų patvirtino 16,9 proc. didesnį nei pernai sostinės biudžetą, kuriame – 1,205 mlrd. eurų. Daugiausia dėmesio numatyta mokyklų tinklo ir miestiečių poilsiui skirtų viešųjų erdvių plėtrai, investicijoms į viešojo transporto kokybę, naujiems... ❯❯❯
2023-01-18