Gyvybės langelis medikams atliko savo misiją

Prieš 5 savaites sostinės savivaldybė kreipėsi į gyventojus kviesdama – „Jie gelbėja mus. Laikas gelbėti juos“ ir paragino surinkti kuo daugiau apsaugos priemonių medikams. Tuo metu iš medicinos įstaigų savivaldybę pasiekdavo žinios apie vos pusdieniui ar dienai užteksiančias priemones, tad buvo laukiamas bet koks, net kukliausias, šių priemonių kiekis, kol iš užsienio atvyks užsakyti pirkiniai. Per mėnesį į gyvybės langelį medikams žmonės sunešė ir dovanojo beveik 30 tūkstančių asmeninių apsaugos priemonių. Gyvybės langelio medikams veikla šiandien stabdoma, kadangi svarbiausią funkciją – suteikti greitąją pagalbą medikams – jis jau atliko.

„Kai prieš mėnesį atidarėme langelį, Lietuva dar tik laukė atvyksiančių didžiųjų siuntų lėktuvais ir traukiniais, tad mūsų langelis išties tapo skubia pirmąja pagalba pandemijos priešakinėse linijose dirbusiems medikams. Dėkoju kiekvienam vilniečiui už skubų susitelkimą ir paramą šių dienų herojams – tuo laiku tai buvo būtina pagalba. Šiandien, atlikęs savo misiją, gyvybės langelis bus uždarytas”, – dėkoja Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniečiai į gyvybės langelį medikams atnešė net 13 300 pirštinių, 535 respiratorius (FFP3), 394 respiratorių (FFP2), 890 vienkartinių kaukių, 29 apsauginius akinius, 117 vienkartinių kombinezonų, 6,4 tūkst. antbačių, 6,8 tūkst. vienkartinių kepuraičių ir kt. priemonių. Iš viso surinkta ir skubiai išdalinta 28 630 asmeninės apsaugos priemonių.

Daugelis žmonių prie dovanojamų priemonių pridėjo laiškus, piešinėlius ir padėkas medikams – visos jos kartu su priemonėmis pasiekė ligoninių ir poliklinikų priimamuosius.

Kadangi asmeninių apsaugos priemonių siuntos jau reguliariai pasiekia Lietuvą, prie savivaldybės buvęs „Gyvybės langelis medikams“ bus uždarytas nuo balandžio 21 dienos, kaip atlikęs savo misiją. Dėkojame visiems dosniems medikų gelbėtojams!

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt