Į sunkią padėtį patekusiems vilniečiams – Vilniaus savivaldybės parama

Į sunkią padėtį patekusiems vilniečiams – Vilniaus savivaldybės parama

Dėl COVID-19 epidemijos paskelbtas karantinas nemažai daliai gyventojų sukėlė finansinių rūpesčių – tai ir žmonės, netekę darbo, ir savarankiškai dirbantys asmenys, taip pat senjorai. Vilniaus miesto savivaldybė šiuo sunkmečiu rūpindamasi vilniečiais numatė skirti finansinę pagalbą gyventojams – visi, kurių pajamos karantino metu sumažėjo iki 437,50 Eur asmeniui (gyvenant vienam) arba kai vienam šeimos nariui tenka 375 Eur suma, šiuo laikotarpiu gaus išmoką iki 975 Eur priklausomai nuo šeimos dydžio. Savivaldybės komunalinės įmonės karantino metu taip pat neskaičiuos delspinigių vėluojantiems sumokėti už komunalines paslaugas.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, koronavirusas tapo dideliu išbandymu visiems, atnešęs ir finansinių iššūkių, kuriuos šiuo metu turi spręsti ir besiverčiantys individualia veikla, ir šeimos, kuriose dėl darbų netekimo drastiškai sumažėjo pajamos, todėl siekiant padėti vilniečiams savivaldybė kviečia kreiptis dėl finansinės paramos.

„Daugelis įsivaizduoja, kad parama yra skiriama tiems, kurie ir anksčiau nuolat kreipdavosi dėl jos. Noriu pabrėžti, kad pagalbos ranką tiesiame visiems, kurie nėra pakankamai apsaugoti valstybinio socialinio draudimo, didelių įsipareigojimų turintiems vilniečiams, kuriems nepakaks valstybės paramos, tiesiogiai dėl karantino nukentėjusiems individualiai dirbantiems asmenims“, – sako Vilniaus meras R.Šimašius.

Vilniaus miesto savivaldybė numačiusi skirti vienkartinę, tikslinę ir atskirais atvejais periodinę finansinę paramą visiems vilniečiams, kurie finansiškai nukentėjo dėl karantino paskelbimo. Dėl tikslinės paramos gali kreiptis ir savarankiškai dirbantys asmenys, kurie yra tiesiogiai paveikti karantino metu įvestų priemonių. Tarp tokių asmenų, visų pirma, paslaugų sektoriaus darbuotojai kaip padavėjai ir barmenai, taip pat sporto bei kultūrinės veiklos organizatoriai, didžėjai, renginių apšvietėjai ar dekoratoriai, fotografai, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis.

Finansinė parama skiriama, atsižvelgiant į konkretaus žmogaus ar šeimos finansinę situaciją. Jei vieno gyvenančio asmens pajamos tapo mažesnės nei 437,50 eurų per mėnesį, o bendrai gyvenančių – mažiau nei 375 eurai asmeniui, skiriama vienkartinė finansinė parama. Atsižvelgiant į konkrečią situaciją, šios išmokos dydis gali siekti iki 975 eurų.

Jei pajamos tapo itin mažos ir per mėnesį nesiekia 156,25 eurų, gali būti paskirti ir periodiniai mokėjimai iki 117 eurų. Net jeigu pajamos viršija šią nustatytą ribą, gali būti taikomos išimtys.

Vilniečiai, kurie atsidūrė sunkioje materialinėje situacijoje, dėl tikslinės paramos į Vilniaus miesto savivaldybę kviečiami kreiptis el. paštu info@spcentras.lt arba užpildyti formą adresu https://forms.gle/6A2b7C97A1hy6whx7. Sužinoti daugiau galima paskambinus nemokamu numeriu 8 700 35545.

„Dėl karantino atšaukus renginius, tiesiog nebeliko užsakymų ir kada jų vėl bus – visai neaišku, – sako laisvai samdomas garso ir šviesų režisierius Algirdas. – Laisvalaikio ir pramogų industrijoje dauguma žmonių dirba su individualios veiklos pažymėjimu. Kiek kalbuosi su kolegomis, visų padėtis tikrai nepavydėtina.“ Ir tai tik viena iš daugelio panašių patirčių, kuriomis šiuo metu dalinasi savarankiškai dirbantys asmenys, susidūrę su finansiniais sunkumais dėl koronaviruso pandemijos.

Savarankiškai dirbantys asmenys taip pat gali pretenduoti į valstybės teikiamą 257 eurų fiksuoto dydžio išmoką už mėnesį. Ši išmoka nebus įtraukta į draudžiamąsias pajamas ir gali būti gaunama kartu su kitomis socialinio draudimo išmokomos – ligos, motinystės, vaiko priežiūros, nedarbo išmokomis ar pensija.

Svarbu tai, kad tikslinė savivaldybės parama gali būti skiriama kartu su kitomis Sodros ar valstybės mokamomis išmokomis. Skiriant paramą bus naudojamasi valstybės registrų duomenimis, o pats sprendimas priimtas nuotoliniu būdu, todėl procesas bus paprastas ir lengvai sutvarkomas.

Vilniaus miesto savivaldybė ramina ir dėl mokesčių už komunalines paslaugas vėlavimo – komunalinės įmonės karantino laikotarpiu neskaičiuos delspinigių vėluojantiems atsiskaityti už komunalines paslaugas. Tai itin svarbu vyresnio amžiaus žmonėms, neturintiems galimybių mokėti internetu. Už komunalines paslaugas bus galima sumokėti po karantino.

Pranešus komunalinių paslaugų įmonei apie sunkią finansinę padėtį, ji suteiks informacijos, kur kreiptis dėl papildomų socialinių išmokų. Savivaldybė taip pat įvertins galimybę skirti išmoką, kuri galėtų padengti įsiskolinimą komunalinių paslaugų įmonėms, jei šis susikaupė dėl karantino metu įvestų priemonių.

Daugiau informacijos: https://karantinas.lt/pagalba/?fbclid=IwAR0sCE4j4AzzEiYrYFgCFGPChYEQEma0Fww4-pDJ9jk1dvAga2Zajfl2X80