Vilnius kartu su ISM ugdys švietimo įstaigų lyderius: kviečia pildyti paraiškas

Vilniaus savivaldybė pirmoji iš Lietuvos savivaldybių prisijungė prie „Švietimo lyderystės“ programos, kurios dėka bus ugdomi ateities darželių ir mokyklų vadovai. 40 ugdymo įstaigų vadovų, pavaduotojų ar mokytojų jau nuo šiandienos kviečiami pildyti paraiškas ir gauti galimybę nemokamai dalyvauti ISM vadybos ir ekonomikos universiteto organizuojamoje „Švietimo lyderystės“ programoje: tobulinti savo kvalifikaciją švietimo vadybos srityje ir siekti magistro diplomo. Sostinės savivaldybė būsimųjų švietimo lyderių ugdymui skyrė daugiau kaip 177 tūkst. eurų.

„Švietimas yra vienas didžiausių prioritetų – šiai sričiai ir biudžete suplanuota skirta daugiausiai. Kviečiu visus ambicingus ir savo ateitį Vilniuje matančius ugdymo įstaigų vadovus ir norinčius jais tapti dalyvauti šioje lyderių programoje – gilinti lyderystės, vadybines, edukologijos žinias, būtinas dirbant šiuolaikinėje mokykloje. Jei norite ugdyti laisvas ir atsakingas asmenybes, kurti ateities mokyklas ir darželius – ši programa skirta jums“, – programoje kvietė dalyvauti sostinės meras Remigijus Šimašius.

Iš viso programoje mokysis 40 esamų ir būsimų Vilniaus mokyklų ir darželių vadovų. Norintys dalyvauti programoje turės užpildyti paraišką, vėliau vyks motyvaciniai pokalbiai – atrenkant bus svarbus ir įsipareigojimas siekti karjeros ir tapti Vilniaus švietimo įstaigų vadovais.

„Kokybiškas išsilavinimas ir talentų ugdymas įmanomas tik tokiose švietimo įstaigose, kuriose diegiamos inovacijos, taikomos geriausios vadybinės praktikos, veikia motyvacinė sistema, bendram tikslui sutelkiama bendruomenė. Todėl vadovo kompetencijos ir jo ryžtas pokyčiams yra labai svarbios. Džiaugiamės, kad net ir neeilinėmis karantino sąlygomis ilgalaikiai prioritetai Vilniaus miestui išlieka svarbūs ir kviečiame visas Lietuvos savivaldybes prisijungti prie „Švietimo lyderystės“ programos,“ – kalbėjo ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dr. Dalius Misiūnas.

„Švietimo lyderystės“ programos metu ugdymo įstaigų vadovai studijuos ir analizuos švietimo įstaigų kokybiškai vadybai aktualius dalykus. Studijos apims tokius modulius kaip strategija, rinkodara, lyderystė ir organizacijos valdymas. Vadovai, kurių didžioji dalis yra edukologijos specialistai, tobulės švietimo organizacijų žmogiškųjų išteklių valdyme, mokysis skatinančios lyderystės ir švietimo projektų inovacijų, gilinsis į socialinių ir švietimo lyderystės tyrimų metodus. Paskaitos vyks lietuvių ir anglų kalbomis. Studijos prasidės jau šių metų rudenį, jos truks 1,5 metų.

Magistrantūros studijų programą „Švietimo lyderystė” įgyvendina ISM Fondas. Anksčiau ji buvo finansuota per projektą „Lyderių laikas”, ją jau baigė 360 absolventų. Vykdyta programa turėjo stiprų teigiamą poveikį mažinant atskirtį tarp didžiųjų miestų ir regionų vadybinių kompetencijų. Programos absolventai atstovauja visas 60 Lietuvos savivaldybių. 30 proc. absolventų ėmėsi vadovaujamų vaidmenų švietimo įstaigose ir toliau sėkmingai kuria savo karjeras. 50 proc. absolventų padarė karjeros pokytį.

Paraišką dalyvauti programoje bei kitą svarbią informaciją galite rasti Vilniaus švietimo pažangos centro (VŠPC) interneto svetainėje:  https://www.svietimopazanga.lt/projektai/ugdymo-istaigu-vadovu-rezervo-rengimas/ Programą įgyvendina VŠPC.

Balandžio viduryje apie 50 sostinės bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų neturėjo vadovų. Tikimasi, kad šios programos dėka pavyks ne tik išugdyti naujus ugdymo įstaigų vadovus, bet ir sukurti jų rezervą.

Vilniaus miesto savivaldybė šiemet švietimui skiria pusę viso miesto biudžeto – 366,4 mln.

Eur.Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]