Vilniečiai karantino metu į namus užsisako per 300 bibliotekos knygų per dieną

Bibliotekos knygų pristatymas tiesiai į namus Vilniuje tapo itin populiaria karantino pramoga – vilniečiams taip patiko naujoji paslauga, jog per pirmas penkias valandas į namus užsisakė daugiau kaip 300 knygų. Bibliotekos darbuotojams tenka greit suktis ir susidarius specialų maršrutą, išvežioti užsakymus skaitytojams. Išsiilgę bibliotekos knygų, jų gali užsisakyti kartą per savaitę. Paslauga ypač populiari tarp senjorų.

Vilniečiai knygas gali užsakyti elektroniniame kataloge arba telefonu, o bibliotekos darbuotojai jas išvežioja ir skaitytojams pristato bekontakčiu būdu. Vilniaus savivaldybė pasirūpino, kad paslauga veiktų saugiai ir patikimai, netrūktų dezinfekcinio skysčio atsargų, apsauginių pirštinių bei kaukių.

Sostinės gyventojai skaitymo džiaugsmu dalinosi socialinėse medijose, lygindami šį atradimą su Kalėdų rytu, rekomendavo paslaugą užsisakyti ir kitiems. „Esame labai laimingi, matydami, kad galime praskaidrinti kasdienybę mūsų lankytojams ir skatinti buvimą namuose šiuo neįprastu laikotarpiu. Knygas pirmąją paslaugos dieną užsakinėjo tiek senjorai, tiek šeimos su vaikais, tiek jauni žmonės – matyti, jog skaitymas reikalingas kiekvienam“, – džiaugėsi bibliotekos direktorė Rima Gražienė.

Kaip tai veikia?

Pirmadieniais nuo 9 iki 14 val. klientai gali prisijungti prie elektroninio katalogo arba paskambinti Vilniaus centrinės bibliotekos telefonu nr. 8 5 275 5945 bei vaikų bibliotekos „Saulutė“ telefonu 8 5 273 0605 ir užsisakyti ne daugiau 3 knygų (atmintinę, kaip užsisakyti knygas internetu galima rasti čia). Likusiomis darbo dienomis 9-17 val. vyksta leidinių išvežiojimas, o knygas vėl užsakyti galima po savaitės. Prieš pristatant skaitinius, bibliotekos darbuotojas su paslaugos gavėju telefonu susisiekia asmeniškai, o atvykęs, knygas palieka prie durų.

Ši paslauga teikiama Vilniaus centrinėje bibliotekoje ir jos filialuose užsiregistravusiems skaitytojams. Laikantis saugumo standartų, pandemijos laikotarpiu knygų grąžinimas neveikia, todėl biblioteka lankytojų labai prašo leidinių į bibliotekas nenešti ir primena, kad dėl delspinigių ar kitų nuobaudų nerimauti nereikia nei knygas užsisakantiems į namus, nei jas paėmusiems dar prieš prasidedant karantinui. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad knygos pristatymui į namus išduodamos iš Vilniaus centrinės bibliotekos (Žirmūnų g. 6) ir vaikų bibliotekos „Saulutė“ (Žirmūnų g. 2) fondų, todėl pasibaigus karantinui jas grąžinti reikės būtent į šias bibliotekas.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka karantino laikotarpiu rado įvairių kitų kūrybinių sprendimų nuotoliniam skaitytojų aptarnavimui. Senjorai naudojasi knygų skaitymo telefonu paslauga, socialiniuose tinkluose vyksta pokalbiai su kino pasaulio atstovais, vyksta analogų pasaulyje neturintys virtualios biblioterapijos susitikimai šeimoms.Daugiau informacijos apie nuotolines paslaugas ir veiklą karantino metu – https://www.vcb.lt/

 

 

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]