Į sostinės mokyklas jau užsiregistravo 9200 moksleivių

E. registracija į sostines mokyklas naujiems mokslo metams įsibėgėjo – iki šiol internetu jau užregistruota 9200 moksleivių prašymų.

Pateikti prašymą paprasta ir patogu – tereikia užsiregistruoti https://svietimas.vilnius.lt, jungiantis per elektroninę bankininkystę ar kitą el. atpažinimo priemonę.

Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą – penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę, toje pačioje mokykloje, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje.

Pildant prašymą, yra galimybė rinktis 3 ugdymo įstaigas, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą detalių: viena iš trijų pasirinktų mokyklų būtinai turi būti priklausanti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Bet to, rekomenduojame, tris mokyklas nurodyti prioriteto tvarka – pradedant nuo tos, į kurią norima labiausiai.

Registracija į konkursines ugdymo įstaigas Vilniaus mieste baigėsi  š. m. kovo 31 d., į mokyklas įgyvendinančias specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus – š. m. balandžio 17 d. Į visas kitas mokyklas elektroninius prašymus dar galės neskubėdami pateikti iki  š. m. gegužės 31 dienos.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją šalyje, stojamieji egzaminai ir motyvacijos mokytis įvertinimo testavimai ugdymo įstaigose, vykdančiose priėmimą konkurso būdu, įgyvendinančias specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus  šiais mokslo metais nevyks. Priėmimas į šias ugdymo įstaigas vyks pagal akademinius pasiekimus ir kitus pirmumo kriterijus, plačiau galite susipažinti su atnaujintomis priėmimo tvarkomis adresu https://svietimas.vilnius.lt skiltyje „Aktuali informacija“. Taip pat informacija apie egzaminus ar motyvacijos mokytis įvertinimus yra paskelbta ugdymo įstaigų interneto tinklalapiuose.

Pirmokams pretenduojant į laisvas vietas ugdymo įstaigose, įgyvendinančiose specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas arba savitos pedagoginės sistemos elementus, iki š. m. gegužės 1 d. būtina pateikti šioms įstaigoms priešmokyklinio ugdymo baigimo aprašus.

Apie priėmimą tėvai bus informuoti elektroniniu laišku, matys e. prašymų registracijos sistemoje ir kviečiamųjų sąrašai bus paskelbti ugdymo įstaigų interneto tinklalapiuose. Sutartį su mokykla tėvai turi pasirašyti iki š. m. rugpjūčio 31  dienos.

Daugiau informacijos: tel. 1664 arba mokyklos@vilnius.lt

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt