Vilnius virs dideliu restoranu: 150 lauko kavinių prašymų per dieną

Penktadienį popiet Vilniaus miesto savivaldybei pranešus, kad dėl karantino sostinė šiam sezonui lauko kavinėms nemokamai atveria visas miesto viešąsias erdves, vos per vieną darbo dieną sulaukta 151 restoranų, kavinių ir barų prašymo. Dalis lauko kavinių prašo išplėsti turimus staliukus, tačiau prašymus siunčia ir tie restoranai, kurie anksčiau neturėjo galimybės įsirengti lauko terasas, o dabar mato šį variantą kaip vienintelį išsaugoti verslui.

„Aktyvumas labai didelis, tai parodo, kad maitinimo įstaigos šią galimybę vertina kaip efektyvią ir tikrai galinčią prisidėti prie jų verslo išlikimo. Šiuo metu visus prašymus apdorojame, skirstome į kategorijas, pirmiesiems tikimės išduoti leidimus artimiausiomis dienomis, o didžiajai daliai – iki kitos savaitės pradžios“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Savivaldybė visus prašymus skirsto į tris kategorijas. Pirmieji – kurie pretenduoja į lauko kavinių plotą, netrukdantį nei kitoms kavinėms, nei eismui, nei gyventojams, jiems leidimai bus išduoti pirmiausiai. Antroje kategorijoje – prašymai, kuriems įgyvendinti bus reikalingi automobilių statymo, pėsčiųjų judėjimo arba net eismo pakeitimai. Šiuos prašymus svarstys savivaldybės specialistai, atsakingi už judumą senamiestyje.

Trečioji ir didžiausia kategorija – prašymai, kai kelios maitinimo įstaigos prašo statyti stalus toje pačioje gatvėje, aikštėje ar skvere. Čia pirmiausiai planuojama sulaukti visų norinčių (prašymus el. paštu gyvas@vilnius.lt galima teikti iki balandžio 29 d.) ir tuomet proporcingai padalinti viešosios erdvės plotą restoranams.

Populiariausios vietos, kuriose norima įsirengti lauko kavines, tos, kuriose yra daugiausiai maitinimo įstaigų: Vokiečių g., J. Basanavičiaus aikštė, Užupio angelo aikštė, K. Sirvydo skveras, Palangos g. atkarpa, Vilniaus gatvė, Rotušės aikštė.

Talonai.lt artėja prie 10 tūkst. eurų sumos

Vilniečiai pozityviai įvertino ir kitą projektą Talonai.lt, kurį apsiėmė globoti Vilnius miesto savivaldybė. Per šią svetainę vilniečiai gali jau dabar įsigyti savo pamėgtų vietų paslaugų, o pasinaudoti jomis tuomet, kai tos įstaigos atvers duris. Tokiu būdu tikimasi padėti verslams pritraukti jau dabar taip reikalingų pajamų ir išlikti sunkiausiu metu.

Talonai.lt projekte jau užsiregistravo 142 maitinimo ir kitas paslaugas teikiančios Vilniaus įmonės. Iš jų jau įsigyti 632 talonai už 9200 eurų. Artimiausiu metu savivaldybė planuoja šį projektą sustiprinti lauko reklamos kampanija.

Dar 400 tūkst. eurų į miesto ekosistemą Vilniaus miesto savivaldybė „įšvirkš“ per Vilniaus medikus – šiandien paskelbta, kad Medicinos darbuotojų dienos proga kiekvienas sostinės medikas gaus 25 eurų vertės dovanų kuponą, kurį galės išleisti kultūros ir maitinimosi sektoriui priklausančių įmonių paslaugoms Vilniuje.