Viešasis transportas Vilniuje – kursuos dažniau, bus talpesnis, dezinfekuojamas po kiekvieno reiso

 

Sostinėje palaipsniui įgyvendinant karantino švelninimo priemones, auga ir viešojo transporto keleivių srautai. Stebint juos ir užtikrinant, kad miestiečiai keliautų saugiai bei patogiai, keisis autobusų ir troleibusų tvarkaraščiai – artimiausi pokyčiai suplanuoti nuo balandžio 30 d., taip pat ir gegužės mėnesį. Viešasis transportas bus talpesnis, kursuos dažniau, ypač – piko metu. Keleiviams primenama važiuoti atsakingai ir dėvėti apsaugines kaukes, kaskart įlipant ir išlipant iš viešojo transporto prie vidurinių durų dezinfekuotis rankas, laikytis atstumo, užimti sėdimas vietas.

Tęsiama autobusų ir troleibusų dezinfekcija po kiekvieno reiso, kurią reguliariai atlieka specialios vežėjų valytojų brigados ir UAB „Grinda“ pajėgos. Nuvalomi langų rėmai, visi paviršiai, skirti keleiviams laikytis – turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai, be to, grindys ir paviršiai purškiami dezinfekciniu skysčiu. Naktį viešojo transporto parkuose atliekamas transporto priemonių išorės bei salono valymas. Kruopščiai išvalomas ir dezinfekuojamas kiekvieno autobuso ir troleibuso salonas, grindys, o plovyklose plaunama išorė.

  

„Atidžiai stebime keleivių srautus, transporto priemonių užpildymą ir matome, kad pastarosiomis dienomis važiuojančių viešuoju transportu jau daugiau. Vidutinis srautas šiuo metu sumažėjęs maždaug 72 proc., jei lyginame jį su judėjimu iki karantino, o jei su praėjusia karantino savaite – srautai išaugo apie 11 proc. Tokiomis aplinkybėmis mums svarbiausia maksimaliai užtikrinti kelionių saugumą, sklandumą ir patogumą. Koreguojame tvarkaraščius, autobusus ir troleibusus ir toliau dezinfekuojame po kiekvieno maršruto,  viešojo transporto kontrolė tikrina bilietus, o taip pat koordinuoja srautus aktyviausiose stotelėse. Labai tikimės ir pačių keleivių sąmoningumo bei atsakingumo – nepamiršti apsauginių kaukių, saugaus atstumo, įlipant ir išlipant iš viešojo transporto būtinai dezinfekuotis rankas“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Kaip informuoja miesto Eismo valdymo centras, bendri sostinės transporto srautai pastarosiomis dienoms yra maždaug 35 proc. didesni nei mažiausiai intensyvią 3-ią karantino savaitę. Tačiau jie vis dar apie 34 proc. mažesni nei iki karantino. Transporto spūstys nei rytinio, nei vakarinio piko metu nėra fiksuojamos. Tai rodo duomenys iš 260 Vilniaus šviesoforais reguliuojamų sankryžų ir daugiau nei 2000 eismo jutiklių. Karantino transporto srautai, reali rytinio ir vakarinio piko situacija pateikiama čia:  https://bit.ly/2VVmg16

Kaip keisis tvarkaraščiai?

Stebint keleivių srautus ir atsižvelgiant į karantino švelninimo priemones, šiuo metu suplanuoti šie viešojo transporto tvarkaraščių keitimo etapai.

  • Nuo balandžio 30 d. darbo dienomis keisis 1G, 2G, 3G, 4G, 6G, 49 maršrutų autobusų ir 6 maršruto troleibusų tvarkaraščiai.
  • Nuo gegužės 1 d. poilsio dienomis keisis 1G, 2G, 3G, 6G maršrutų autobusų ir 6 maršruto troleibusų tvarkaraščiai. 5G, 12, 16, 17, 36, 42, 53, 115 maršrutuose kursuos talpesni autobusai. 66 maršruto autobusai nuo 10.00 iki 18.30 val. poilsio dienomis papildomai užsuks į Europos parko stotelę.
  • Nuo gegužės 4 d. darbo dienomis keisis 5G, 5, 7, 10, 13, 16, 18, 29, 30, 54, 59, 68, 69, 87 maršrutų autobusų ir 2, 4, 7, 12, 16, 17, 18 maršrutų troleibusų tvarkaraščiai.
  • Nuo gegužės 9 d. poilsio dienomis keisis 10, 18, 26, 31 autobusų maršrutų ir 2, 7, 16, 17, 19 troleibusų maršrutų tvarkaraščiai.

Artėjant Motinos dienai ir siekiant užtikrinti artimųjų kapus lankančių keleivių saugumą, į Rokantiškių ir Karveliškių kapines kursuojantys 63 ir 37 maršrutų autobusai gegužės 1 – 3 d. važiuos dažniau nei įprastai. Be to, planuojama, kad jie bus talpesni.

Gegužės 1 d. autobusai ir troleibusai važiuos pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius. Naujausi tvarkaraščiai visuomet skelbiami www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 85 210 7050. Pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų.

Viešajame transporte įprastinė bilietų žymėjimo tvarka

Keleiviams, kaip įprastai, primenama aktyvinti bilietus mobiliosiose programėlėse ar Vilniečio kortelėje. Viešojo transporto kontrolieriai, laikydamiesi saugumo reikalavimų, tikrina bilietus, be to, prižiūri tvarką, koordinuoja keleivių srautus aktyviausiose stotelėse. Jie turi visas dezinfekcines priemones – rankų ir paviršių valymo skysčio, respiratorių, vienkartines pirštines, šluostes. Kiekviename viešojo transporto kontrolės autobusiuke taip pat sutelktos dezinfekcinės priemonės.

Keleiviai bilietus iš anksto gali pirkti programėlėse m.Ticket, Trafi, pildyti Vilniečio kortelę savitarnoje: https://mano.vilniustransport.lt/,  taip pat Vilniečio kortelę įsigyti ir papildyti platinimo vietose, kurių žemėlapį rasite čia: https://bit.ly/3bmu8iw