Sostinėje pradedami testuoti 3 tūkst. norinčių išsitirti dėl COVID-19

Šį ilgąjį savaitgalį, gegužės 1-3 d., pagal Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimą, Vilniuje pradedami testuoti visi norintys, nors ir nejaučiantys jokių koronaviruso simptomų asmenys – per tris dienas galės išsitirti iš viso 3 tūkstančiai žmonių. Sostinės savivaldybė kviečia registruotis vilniečius internetu https://bit.ly/registruojuosi-Vilnius – užpildžius anketą, elektroniniu paštu bus suteikiamas specialus ir tik vienam asmeniui galiojantis kodas, su kuriuo gyventojai galės užsiregistruoti tyrimui.

„Šis ilgasis savaitgalis yra puiki galimybė vilniečiams sužinoti jų sveikatos būklę – ar turint simptomų, ar ne. Visi norintys dabar gali registruotis tyrimui dėl koronaviruso. Išsitirti šį savaitgalį galimybę turės 3 tūkst. vilniečių – tokį kiekį ištyrimui yra patvirtinusi ministerija, tačiau netaikomi jokie apribojimai, nėra jokių prioritetinių grupių“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Vilniečiai norėdami užsiregistruoti tyrimui, pirmiausiai turi užpildyti savivaldybės anketą – taip gyventojai asmeniškai ir nurodytu el. paštu gaus unikalų ir tik vienam asmeniui priskiriamą kodą – kvietimą pasidaryti tyrimą. Jį turintys gyventojai galės registruotis tyrimui telefonu 1808. Konsultantams asmenys turės nurodyti, jog simptomų nejaučia, tačiau turi specialiai sugeneruotą kodą. Pateikę šiuos duomenis, žmonės bus informuojami, kokiu laiku ir į kokį sostinės mobilųjį punktą atvykti.

Šiuos tyrimus SAM leidimu gali pasidaryti 3 tūkst. pirmųjų užsiregistravusių vilniečių ir tik užsiregistravę šį savaitgalį. Tai – populiacijos tyrimas, kurį atlieka ministerija. Jo tikslas – tirti atsitiktinius žmones, ne tikslines grupes bei įvertinti, kaip koronavirusas paplito Lietuvoje.

Ateityje SAM taip pat planuoja organizuoti tokius tikrinimus visiems norintiems, nors nejaučiantiems jokių ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų. Tad nespėjusiems pasitikrinti šį savaitgalį nerimauti neverta – tokie tyrimai bus atliekami ir ateityje.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt