„Mokausi iš kino“ filmai moksleiviams – laikinai internete

 

Beveik 10 metų „Skalvijos“ kino centro su partneriais rengiamas kino edukacijos projektas mokykloms „Mokausi iš kino“ laikinai keliasi į internetą. Iš kino norintiems mokytis moksleiviams siūloma ryškiausius pasakojimus apie bendraamžius žiūrėti kino platformoje „Žmonės Cinema“. Joje šiuo metu patalpinti 8 įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui aktualūs filmai, peržiūras papildo profesionalių edukatorių parengtos metodinės medžiagos bei pratybos, skirtos moksleiviams įvairiapusiškai įsigilinti į filmą.

Pasak „Mokausi iš kino“ projekto rengėjų, apie alternatyvą seansams kino teatruose ir kultūros centruose paskatino galvoti mokyklų uždarymas ir užsitęsęs karantinas. Filmai internete bus prieinami tol, kol mokykloms galios apribojimai.

Kadras iš filmo George Jurgio Mačiūno ir Fluxus istorija

„Mūsų tikslas yra skatinti moksleivius kiną žiūrėti dideliame ekrane, kas dažnai lemia stipresnį ir įvairiapusiškesnį filmo potyrį, tačiau šiuo metu yra svarbiau, kad šie filmai apskritai pasiektų savo žiūrovą. O „Mokausi iš kino“ peržiūros ir toliau išsiskirs edukacine verte. Tai nebus tiesiog filmo pažiūrėjimas internete. Pedagogus skatiname atsisiųsti filmų aptarimo medžiagas, kartu su moksleiviais gilintis į filmų temas ir problemas“, – teigė Viktorija Kontrimaitė, „Skalvijos“ edukacinių programų koordinatorė.

Projektą inicijavęs „Skalvijos“ kino centras nuolat atnaujina „Mokausi iš kino“ repertuarą ir šiuo metu siūlo per 40 rinktinių filmų moksleiviams. Kasmet jų peržiūrose sudalyvauja apie 25 tūkst. vaikų ir jaunuolių didžiuosiuose šalies miestuose, dalis jų – nemokamose diskusijose po seanso. Pamokas iš kino ypač dažnai renkasi lietuvių kalbos, istorijos, gamtos, etikos mokytojai.

Kadras iš filmo Kaimynė šnipė

Nutarus pasižiūrėti filmą „Žmonės Cinema“ platformoje pedagogams, kaip įprastai, gelbės filmų suskirstymas pagal amžių. Priešmokyklinėms grupėms ir pradinukams skirti lietuviškai įgarsinti europietiški pasakojimai: animacinės istorijos „Didelis blogas lapinas ir kitos istorijos“ (rež. Benjamin Renner, Patrick Imbert) bei „Kaimynė šnipė“ (rež. Karla Von Bengston), nuotykių komedija „Tamsta varlius“ (rež. Anna van der Heide).

3-6 klases sudomins pasakojimai „Atsargiai, ragana!“ (rež. Rasko Miljković) apie savo vaizduotės pasaulyje gyvenantį dešimtmetį ir  „Romi salonas“ (rež. Mischa Kamp) apie gilų anūkės ir močiutės ryšį. „Keliaujantys paukščiai“ (rež. Olivier Ringer) supažindins su nepaprastai kelionei pasiryžusiomis dešimtmetėmis 5-8 klases. Joms skirta ir nuotykių drama „Arčiau debesų“ (rež. Meikeminne Clinckspoor) apie savo šaknis atradusį dvylikametį Nilą.

„George: Jurgio Mačiūno ir Fluxus istorija“ (rež. Jeffrey Perkins) atskleis daugeliui girdėtą, bet miglotai žinomą asmenybę. Dokumentinis portretas skirtas patiems vyriausiems – 11-12 klasėms.

Platformos „Žmonės Cinema“ prenumeratoriams peržiūra kainuos 2,99 Eur, kitiems – 4,99 Eur. Filmai prieinami čia: https://bit.ly/3aOT29q.    

2011 m prasidėjęs „Mokausi iš kino“ projektas bendrojo lavinimo mokykloms pasiūlė naujas mokymosi formas. Pedagogų lydimi moksleiviai pradėjo mokytis iš filmuose rodomų bendraamžių, patiriančių jiems atpažįstamus iššūkius ir dilemas, kartu su profesionaliais moderatoriais dalyvauti diskusijose, patys ėmėsi pirmųjų kino bandymų. Šiuo metu projektas vyksta Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Utenos, Anykščių, Gargždų, Varėnos ir Ukmergės miestuose. Daugiau www.mokausiiskino.lt