Vilniaus savivaldybė sporto iniciatyvų projektams paskirstė 0,7 mln. Eur

 

Skatindama įvairias sporto bei sveikatingumo iniciatyvas, Vilniaus miesto savivaldybė šiais metais sporto projektų vystymui skyrė 0,7 mln. Eur – dvigubai daugiau ne 2019 metais.

Iš 300 pretendavusių net 190 juridinių asmenų gavo finansavimą vystyti sportines iniciatyvas, skatinti fizinį aktyvumą, įsigyti reikiamo inventoriaus bei organizuoti sporto renginius sostinėje. Tikimasi, jog padvigubėjusi suma taps papildoma parama ir paskata privačioms sporto mokykloms ir organizacijoms, išgyvenančioms dėl visuotinio karantino.

„Tikimės, jog šis finansavimas ne tik leis įgyvendinti prasmingas sporto ir sveikatinimo iniciatyvas, bet ir padės privačioms sporto mokykloms ir organizacijoms išgyventi šį nelengvą laikotarpį. Labai svarbu, kad miesto gyvenimas kuo greičiau grįžtų į įprastas vėžias, todėl vieši sporto ir sveikatinimo renginiai, kitos iniciatyvos yra labai reikalingi“, – teigė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kaip ir kasmet pinigai paskirstomi tiek nedidelėms naujoms iniciatyvoms, tiek dideliems, jau tradiciniais tapusiems, sostinės renginiams. Finansavimas didele dalimi prisidės prie įvairių futbolo iniciatyvų, visgi nepamirštamos ir kitos sporto šakos – kovos menai, krepšinis, tenisas. Taip pat pinigai bus paskirstyti ir mažiau populiarioms sporto šakoms – lėkščiasvydžiui, ledo rituliui, kartingams. Bus paremti ir senjorams skirti projektai, dalis lėšų sumos bus skirta biudžetinėms įstaigoms

Paraiškas, iki 2020 m. vasario 26 dienos imtinai, galėjo teikti visi juridiniai asmenys vykdantys sportinę veiklą. Į konkursą pretendavo apie 300 skirtingų projektų, kurių bendra prašoma suma iš miesto savivaldybės sudarė apie 5 milijonus eurų. Kiekvienas projektas buvo detaliai išanalizuotas ir įvertintas kompetentingų, kvalifikuotų sporto srities ekspertų. Iš visų paraiškų buvo atrinktos Vilniaus visuomenei prasmingiausios iniciatyvos.

Projektai, finansuojami Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis yra skelbiami Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje:

https://vilnius.lt/lt/kultura-ir-sportas-svietimas/paskelbti-2020-metu-biudzeto-lesomis-finansuojamu-sporto-projektu-konkurso-rezultatai/

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]