Vilniuje atveriamos žaidimų ir sporto aikštelės lauke  – saugumo rekomendacijos išlieka

 

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo šiandienos atveriamos vaikų žaidimų, sporto bei lauko treniruoklių aikštelės, laikinai iki šiol buvę aptvertos. Tačiau savivaldybė atkreipia dėmesį, kad ir toliau privalu laikytis sveikatos specialistų nurodytų rekomendacijų: laikytis saugaus atstumo, dėvėti kaukes, vengti fizinio kontakto ir nesibūriuoti.

„Švelnėjant karantino sąlygoms, pagaliau galime atverti ir viešąsias vaikų žaidimų, sporto ir lauko treniruoklių aikšteles. Seniūnijose jau nuo šio ryto pradedamos nuiminėti kovo pabaigoje užkabintos „stop“ juostos. Tačiau labai svarbu išlikti atsakingiems ir toliau laikytis būvimo viešose vietose taisyklių“, – teigė Vilniaus mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Saugodama vilniečių sveikatą, karantino piko metu savivaldybė buvo laikinai aptvėrusi vaikų žaidimo aikšteles, lauko treniruoklius, krepšinio, futbolo, tinklinio, teniso aikšteles, šachmatų stalus, stalo teniso stalus ir kt., prie ugdymo įstaigų esančios sporto ir laisvalaikio aikšteles, Baltojo tilto aikštyną, mat virusas ilgam išlieka ant metalinių ir kitų paviršių. Iš viso laikinai buvo aptverta daugiau kaip 600 vaikų žaidimo aikštelių ir kitų vilniečių pamėgtų laisvalaikio leidimo vietų.

Sportuojantys ir žaidžiantys aikštelėse ir toliau privalo laikytis svarbių sveikatai rekomendacijų: būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus, laikytis saugaus kontakto – didesnis nei 2 metrų atstumas ir trumpesnis nei 15 minučių kontaktas, vengti tiesioginio fizinio kontakto bei laikytis asmens higienos reikalavimų. Suaugę ir vyresni nei 6 metų vaikai ir toliau privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones. Taip pat pabrėžiama, kad sporto aikštynuose vis dar negali būti organizuojama kontaktinio sporto treniruočių veikla, išskyrus kai sportuoja profesionalūs sportininkai.

Vilniaus miesto savivaldybė prižiūri 653 sostinėje esančias vaikų žaidimo aikšteles, kurios yra nuolat atnaujinamos. Pernai vaikų žaidimo aikštelių priežiūrai buvo išleista apie 170 tūkst. eurų, tiek pat lėšų numatyta ir šiemet. Kasmet atnaujinama per 100 vaikų žaidimo aikštelių. Keičiamos susidėvėjusios įrenginių dalys, įrenginiai perdažomi, atnaujinama aikštelių danga, keičiamas smėlio dėžių smėlis ir pan.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt