Nuo pirmadienio vėl veiks Vilniaus darželiai – vaikus planuoja atvesti trečdalis tėvų

Nuo gegužės 18 d., švelnėjant karantino sąlygoms, vėl atnaujinama sostinės darželių veikla. Visiems vaikams, kuriuos tėvai nuspręs atvesti į darželį, bus suteiktas ir maitinimas, ir ugdymas. Planuojama, kad nuo pirmadienio darželius lankys apie 10 000 vaikų. Ugdymas dažniausiai vyks lauke.

Vis dėlto, turintiems sąlygų ir toliau ugdyti vaikus namuose, rekomenduojama į darželius neskubėti. Ugdyti vaiką namuose rekomenduojama tais atvejais, kai vaikas serga lėtinėmis ligomis (tokiomis kaip cukrinis diabetas, bronchinė astma, lėtinė obstrukcinė plaučių liga) arba kai vaikas gyvena kartu su priskirtais rizikos grupėms (daugiau nei 60 metų ir sergančiais lėtinėmis ligomis) žmonėmis.

Nuotr. Sauliaus Žiūra

Lankantys darželius šią savaitę (gegužės 11 – 15 d.) mokės tik už maitinimą, o nuo kitos savaitės (gegužės 18 d.)  bus skaičiuojamas maitinimo ir ugdymo mokestis tik už lankytas dienas. Jokių pažymų pateikti iš darbdavių tėveliams nereikės. Vaikai, kurie nuo gegužės 18 d. dar darželio nelankys, bus ugdomi nuotoliniu būdu, – mokesčio nemokės.

„Esame pasiruošę priimti mažuosius vilniečius ir užtikrinti jų saugumą, kokybiško ugdymo bei maitinimo organizavimą. Rūpinamės darželių bendruomenių saugumu, todėl visoms įstaigoms išdalintos apsaugos priemonės ir pateiktos rekomendacijos, kaip užtikrinti higienos reikalavimus“, – teigia mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Darželių veikla bus organizuojama griežtai laikantis visų saugumo reikalavimų. Vaikai į darželius bus priimami tik sveiki ir kas rytą jiems bus matuojama temperatūra, ugdomi ir maitinami bus vienoje grupėje. Galios griežta grupių izoliacija ir atskirų grupių vaikai tiek darželyje, tiek lauke žais atskirai. Patalpos bus reguliariai valomos, vėdinamos ir dezinfekuojamos atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu (https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/REKOMENDACIJOS%20dezinfekcijai%2020200327%20(1).pdf ).

Prie darželių įėjimo vaikams nepasiekiamoje vietoj bus rankų dezinfekatoriai ir informacija darželių bendruomenėms apie higienos reikalavimus. Tėveliai, atvedantys vaikus, turės būti su nosį ir burną dengiančiomis apsaugos priemonėmis ir į patalpas užeiti negalės. Darbuotojai taip pat pasitiks vaikus su apsaugos priemonėmis, tačiau auklėtojos grupėse su vaikais dirbs be kaukių.

Vilniaus savivaldybė siekia užtikrinti ir darželių darbuotojų saugumą. Rizikos grupei priklausantys darbuotojai dirbs nuotoliniu būdu arba darbus, kurių metu nėra tiesioginio kontakto su vaikais. Jiems taip pat kas dieną bus matuojama temperatūra. Savivaldybė visus darželius aprūpino reikiamomis apsaugos priemonėmis ir pasirūpins ateityje, kad jų netrūktų.

Viliamasi, kad laikydamiesi saugumo reikalavimų palaipsniui darželiai pradės dirbti visu pajėgumu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt