Sostinės Trijų kryžių paminklas nušvito Ispanijos vėliavos spalvomis

Šį vakarą Trijų Kryžių paminklas nušvito Ispanijos vėliavos spalvomis – raudonai ir geltonai. Taip Vilnius išreiškia palaikymą Ispanijos žmonėms, kurie tęsia vieną sunkiausių kovų su koronaviruso pandemijos pasekmėmis Europos Sąjungoje – pandemija jau pareikalavo dešimtimis tūkstančių skaičiuojamų aukų Ispanijoje. Vos prieš kelis mėnesius panaši akcija Vilniuje buvo suorganizuota palaikant italus.

„Nors pasaulis po truputį atsiveria ir išsilaisvina iš karantino gniaužtų, susitelkimas ir vienas kito palaikymas tebesitęsiančios kovos su koronavirusu akivaizdoje išlieka ne mažiau svarbus. Todėl norime pasakyti Ispanijos žmonėms, kad susitelkimui ir vienybei sienų nėra – už tūkstančių kilometrų apie jus galvojame ir mes, vilniečiai, bei šįvakar siunčiame palaikymo signalą šiai draugiškai šaliai, kurios tautiečių gausi bendruomenė gyvena ir Vilniuje“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Ispanija yra viena labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusių šalių – šalyje užfiksuota daugiau kaip 228 tūkst. susirgimo atvejų, beveik 27 tūkst. mirties nuo COVID-19 atvejų. Ispanijoje, kaip ir kitose šalyse, koronavirusas pareikalavo daug aukų tarp senjorų.

Dar balandžio pradžioje Lietuva Ispanijai dovanojo medicininių priemonių kovoti su COVID-19 infekcija, taip irgi išreikšdama palaikymą su sunkumais susiduriančiai šaliai. Kitos Europos šalys taip pat rodo solidarumą su Ispanija – siunčia medicinos priemones, įvairių miestų pastatai ar tam tikros žymios vietos taip pat buvo apšviestos Ispanijos vėliavos spalvomis.