Į sostinės mokyklas jau užsiregistravo 11 tūkst. moksleivių

E. registracija į sostinės mokyklas naujiems mokslo metams įsibėgėjo – iki šiol internetu jau užregistruota 11 tūkst. moksleivių prašymų, iš jų 5480 pirmos klasės mokinių ir 2900 prašymų į pirmą gimnazijos klasę.

Pateikti prašymą paprasta ir patogu – tereikia užsiregistruoti https://svietimas.vilnius.lt, jungiantis per elektroninę bankininkystę ar kitą el. atpažinimo priemonę.

Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą – penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę, toje pačioje mokykloje, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą mokykloje.

Pildant prašymą, yra galimybė rinktis 3 ugdymo įstaigas, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą detalių: viena iš trijų pasirinktų mokyklų būtinai turi būti priklausanti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Be to, rekomenduojame, tris mokyklas nurodyti prioriteto tvarka – pradedant nuo tos, į kurią norima labiausiai.

Registracija į konkursines ugdymo įstaigas Vilniaus mieste baigėsi kovo 31 d., į mokyklas įgyvendinančias specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus – balandžio 17 d. Į visas kitas mokyklas elektroninius prašymus dar galės neskubėdami pateikti iki gegužės 31 dienos.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją šalyje, stojamieji egzaminai ir motyvacijos mokytis įvertinimo testavimai ugdymo įstaigose, vykdančiose priėmimą konkurso būdu, įgyvendinančias specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus šiais mokslo metais nevyko. Priėmimas į šias ugdymo įstaigas vyko pagal akademinius pasiekimus ir kitus pirmumo kriterijus. Todėl Vilniaus miesto savivaldybės administracija, atsižvelgiant į šalyje paskelbtą karantino situaciją bei pasikeitusias priėmimo tvarkas į mokyklas, mokinių priėmimą organizuojančias konkursiniu būdu ar ugdymo įstaigas įgyvendinančias specializuotos krypties programas ir savitos pedagoginės sistemos elementus bei interesantų gautus paklausimus, priėmė sprendimą gyventojams sudaryti sąlygas nuo gegužės 21 d. iki gegužės 30 d. koreguoti prašymus, visiems el. sistemoje prašymus pateikusiems piliečiams ir dalyvavusiems priėmime į šias ugdymo įstaigas. 

Visi asmenys, kurie patys negali atlikti redagavimo veiksmų elektroninėje prašymų teikimo sistemoje, gali kreiptis el. paštu – mokyklos@vilnius.lt, pateikdami prašymo registracijos numerį, mokinio vardą, pavardę, asmens kodą ir tiksliai įvardydami norimas atlikti korekcijas bei prisegant visus papildomus dokumentus ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Bendrojo ugdymo skyriaus specialistai pakoreguos prašymus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt