Nacionalinės valdžios sprendimu sužlugdytas Daugiafunkcio komplekso projektas

Blogos žinios vilniečiams – nacionalinės valdžios sprendimu sužlugdytas Daugiafunkcio komplekso ir Nacionalinio stadiono projektas.

Visiems šiandien kyla daug klausimų, atsakome į pagrindinius juos.

Kas gi įvyko?

Viešųjų pirkimų tarnyba (kuri šiuo metu vis dar neturi vadovo) vakar paskelbė išvadą, kad šis projektas neatitinka koncesijos bruožų ir todėl turi būti anuliuotas. Įdomu tai, kad anksčiau įvairios institucijos jau dukart klausė to paties klausimo Viešųjų pirkimų tarnybos

Kas atsakingas už stadiono projekto sužlugdymą?

Stadiono projekto sužlugdymo valstiečių žaliųjų valdoma Vyriausybė siekė kryptingai bent metus – pernai nubraukė ES lėšas, siundė įvairias tarnybas. Galiausiai buvo pasinaudota be vadovo likusia Viešųjų pirkimų tarnyba.

Kokios institucijos buvo pritarusios Daugiafunkcio komplekso projektui?

Šį projektą išsamiai įvertino ir pritarė Finansų ministerija, Centrinė projektų valdymo agentūra, Europos investicinis bankas. Vyriausybė bei Švietimo, sporto ir mokslo ministerija taip pat buvo šio projekto partneriai, nuo pradžių iki pabaigos ne tik žinojo visas detales, bet patys prisidėjo prie projekto kūrimo.

Ar Vilniaus miesto savivaldybė patirs nuostolių dėl tokio sprendimo?

Prie Daugiafunckio komplekso projekto dirbo daugiau nei šimtas žmonių, jis pradėtas dar 2013 m. Kainavo ir įvairios analizės, ir žmonių darbo laikas – šiuo metu savivaldybė skaičiuoja nuostolius, kurie, preliminariais vertinimais, galėtų siekti ir 0,5 mln. eurų. Dėl jų atlyginimo planuojama kreiptis į teismą.

Kaip vilniečių interesus gins Vilniaus miesto savivaldybė?

Viešųjų pirkimų tarnybos sprendimas gali būti skundžiamas teisme, šiuo metu dėl šio klausimo savivaldybė konsultuojasi su teisininkais. Tačiau net ir pasirinkus tokį kelią, visas procesas strigtų bent porai metų, o per tiek laiko, tikėtina, pasikeistų ir privataus investuotojo ketinimai.

Kaip bus su nacionaliniu stadionu?

Vilniaus miesto savivaldybė pradeda ruošti naują planą – žlugus Daugiafunkcio komplekso projektui, bus svarstomos visos alternatyvos statyti nacionalinį stadioną. Žinoma, šis procesas užtruks, tačiau tikslas nesikeičia – Vilnius privalo turėti savo stadioną.

Ar gali būti statomas tik stadionas, be anksčiau planuotų aplinkinių komplekso pastatų?

Taip, toks variantas taip pat svarstomas.

Ar stadionas ir toliau bus planuojamas ant Šeškinės kalvos?

Rengiant naują projektą bus svarstomos visos įmanomos vietos Vilniuje.

O gal yra kokių gerų naujienų?

Taip –Vilnius per savo 700 metų istoriją pergyveno karus, marus ir badus, atlaikys ir politines turbulencijas bei nacionalinės valdžios torpedavimą.

Vilniaus mero Remigijus Šimašius komentarus  šia tema konferencijoje spaudai  stebėkite čia: