Savivaldybė tiesia pagalbos ranką sostinės sportui

Atsižvelgdama į sunkų laikotarpį sporto ir sveikatingumo sektoriui, sukeltą COVID – 19 pandemijos, Vilniaus miesto savivaldybė inicijavo pagalbos planą sostinės sporto mokykloms. Pasiūlymas apima tiek privačias sporto įstaigas, mokyklas, tiek ir Savivaldybės valdomas įstaigas, nukentėjusias dėl karantino, ir yra skirstomas į tris grupes: finansinės, infrastruktūrinės ir konsultacinės pagalbos. Rezoliuciją šiandien pristatė Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Planas buvo rengiamas kartu su Vilniaus miesto sporto ir sveikatingumo sektoriaus įstaigomis, atsižvelgiant į jų komentarus bei rekomendacijas. Ypatingas dėmesys skiriamas sporto ir sveikatingumo prieinamumo didinimui, užtikrinimui, puoselėjimui ir realizavimui, atsižvelgiant į neigiamą finansinę įtaką sektoriui, jo darbuotojams bei kitiems susijusiems asmenims.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Sostinė visada dirbo, kad vilniečiams, Lietuvai bei Europai galėtų atsiskleisti kaip lyderė, puoselėjanti fizinį aktyvumą, sporto vertybes, sudarydama tinkamas sąlygas fiziškai lavintis bei plėsdama sveiko laisvalaikio leidimo galimybes. Dėl koronaviruso sukeltų karantino padarinių dauguma šias vertybes bei galimybes puoselėjančių įstaigų susiduria su iššūkiais, kuriuos siekiame įveikti kartu. Sporto ir sveikatingumo sektoriaus veiklos tęstinumo užtikrinimui priėmėme siūlymą, kuris, tikime, sukurs galimybes visiems sostinės gyventojams būti aktyvesniais ir sveikesniais šiuo post-koroniniu laikotarpiu“, – komentavo Vilniaus vicemeras V. Benkunskas.

Atsižvelgiant į finansinę naštą, kurią sporto ir sveikatingumo įstaigoms užkrauna patalpų nuomos mokesčiai, Vilniaus miesto savivaldybė atleis sporto paskirties nekilnojamojo turto objektų valdytojus nuo 2020 metų nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių. Tuo pačiu privačios sporto mokyklos bei individualūs treneriai bus atleisti nuo Savivaldybei priklausančios sporto infrastruktūros nuomos mokesčių tekusių nuo karantino laikotarpio pradžios iki pat rugsėjo mėnesio. Įstaigoms bei treneriams tai turėtų nuimti nemenką mokestinę naštą, susidariusią karantino periodu.

Vasaros laikotarpiu siūloma atverti Vilniaus miesto savivaldybės viešųjų erdvių infrastruktūrą sporto įstaigų veiklai, stovykloms ir renginiams. Papildomos erdvės leistų sporto ir sveikatingumo sektoriui efektyviau vykdyti veiklą, išspręstų trūkstamos infrastruktūros klausimą bei suteiktų galimybę veiklą vykdyti lauke – gryname ore.

Savivaldybė taip pat ketina skirti papildomą finansavimą vaikų užimtumo vasaros stovykloms, kuris leis įstaigoms kūrybiškiau ir efektyviau skatinti jaunimą sportuoti bei propaguoti sveiką gyvenseną. Ši iniciatyva matoma ir kaip papildoma pagalba sostinės tėvams, po truputį grįžtantiems į darbovietes, tačiau neturintiems kur ar su kuo palikti savo atžalų.

Numatyta pratęsti ir neformaliojo ugdymo krepšelio finansavimą keturių mėnesių laikotarpiu  subjektams, kurie vykdys veiklą ir vasaros metu. Tikimasi, jog ši parama ne tik padės išspręsti vaikų užimtumo klausimą, tačiau ir padės įmonėms, patyrusioms nuostolius pavasarį, atsistoti ant kojų ir išsaugoti trenerių bei kitų ugdymo veiklos vadovų darbovietes.

Suprantant, jog po ilgo karantino periodo sostinės gyventojams yra būtina grįžti į sveiką kasdieninį režimą, planuojama inicijuoti informacinę kampaniją, siekiant pabrėžti sporto naudą sveikatai. Tokios kampanijos dalimi taptų ir įstaigos, nukentėjusios nuo įvestų karantino ribojimų, kurios galėtų paskelbti apie naujas su sportu ir sveikatingumu susijusias iniciatyvas.

Itin svarbi sporto sektoriui taps ir Vilniaus miesto savivaldybės teikiama teisinė pagalba. Sporto klubai bei įstaigos galės kreiptis į Savivaldybę su turimais klausimais ar siekdami pasiaiškinti vienokių ar kitokių sprendimų teisines galimybes.

Vilniaus planą „4×3“ rasite čia: https://bit.ly/VilniausPlanas

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt