Skaitykla „Vilnius skaito“ kviečia į knygų pristatymus: nuo lietuviško „Babelio“ iki Obamos šeimos istorijos ir Lotynų Amerikos autorių

 

Nuo vasaros pradžios Lukiškių aikštėje veikiančioje skaitykloje galima skaityti knygą, išsirinkus iš beveik tūkstančio knygų kolekcijos, kurią šiemet padėjo surinkti net keturi literatūros ekspertai: Audrius Ožalas, Marius Burokas, Jūratė Čerškutė ir Eglė Baliutavičiūtė, galima pasimėgauti įspūdinga meno albumų ir knygų kolekcija, pavartyti kultūrinius leidinius, o taip pat kone kasdien susitikti su knygų autoriais, dalyvauti diskusijose, atvirose paskaitose ar knygų pristatymuose.

Šią savaitę kviečiame į susitikimą „Babelis ir karantinas. Ar tai – knyga-pranašystė?“ su filosofu, politiku ir žurnalistu, knygos „Babelis“ autoriumi Andriumi Navicku. Kai A. Navickas rašė „Babelį“, apie koronaviruso epidemiją niekas dar nežinojo ir negirdėjo, nors šiandien atrodo, kad knyga parašyta taip, tarsi autorius būtų numatęs šiuo metu pamažu besitraukiančią, bet pasaulį vis dar kankinančią pandemiją. Pats autorius teigia, kad tai visiškai eksperimentinis kūrinys, kuris absoliučiai nepanašus į pastaruoju metu dominuojančią lietuvių kuriamą grožinę literatūrą. Pasak Andriaus Navicko, tai yra egzistencializmui artima knyga, daugiausiai kalbanti apie žmonių tarpusavio ryšius, santykį su savimi ir gyvenimo lūkesčius.

Ar iš tiesų literatūra gali išpranašauti būsimus įvykius, pasaulyje vyksiančius beprecedenčius reiškinius? Kokie paslapčių klodai atsiveria skaitant A. Navicko „Babelį? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus jūsų laukia birželio 16 dieną, antradienį, nuo 18:30 #VilniusSkaito skaitykloje.

Trečiadienį, birželio 17 dieną, 18.30 val. kviečiame smalsuolius, kuriuos domina JAV prezidento Barako Obamos ir jo žmonos Michelės gyvenimo istorijos. Du intelektualai, knygų ekspertai, Audrius Ožalas ir Aidas Puklevičiaus, diskusijoje apie buvusio JAV prezidento B. Obamos knygą „Mano tėvo svajonės“ (leidykla „Alma Littera“), kurioje atskleistas Obamos gyvenimo kelias nuo pat vaikystės iki prezidentavimo pradžios, pasidalins savo įspūdžiais ir iškalbingomis knygoje atrastomis biografinėmis detalėmis.

Šią vasarą daugelis planuoja keliauti Lietuvoje. Ką gražiausią galima pamatyti mūsų krašte? Kokius lankytinus objektus aplankyti? Kuo ypatingi Lietuvos nacionaliniai, regioniniai parkai ir rezervatai? Visus šiuos klausimus atsakys kelionių vadovo trečiojo atnaujinto leidimo „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ (leidykla „Terra Publica“) sudarytojai birželio 18 d. 18.00 val. Pokalbyje dalyvaus Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė ir kelionių ekspertas, fotografas, knygų autorius ir leidėjas Vytautas Kandrotas.

Šiemet lietuviškai išleistas Roberto Bolaño didysis romanas „2666“ (vadinamas svarbiausiu per 25 metus kūriniu ispanų kalba) įkvėpė skaityklą #VilniusSkaito dedikuoti specialią lentyną Lotynų Amerikos literatūrai, kurią birželio 18 d. 19.00 pristatys knygų apžvalgininkas ir lentynos sudarytojas Audrius Ožalas, Lotynų Amerikos literatūros ekspertė Dovilė Kuzminskaitė bei Benas Arvydas Grigas iš knygyno „Eureka!“.
Kokia ta tolimosios Lotynų Amerikos literatūra, ar sąžininga tokį didelį žemyną sudėti į vieną frazę, kokie autoriai atstovauja šiai pasaulio daliai – tokiais klausimais diskutuos renginio dalyviai.

Primename, kad skaitykla veikia kiekvieną vasaros dieną (išskyrus lietingas) nuo 11.00 iki- 21.00 val.
Sekite skaityklos naujienas facebook paskyroje https://www.facebook.com/VilniusSkaito