Nuo liepos 1 d. kviečiame teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams

 

Nuo liepos 1 d. jau galima teikti prašymus dėl nemokamo mokinių maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. Nuo rugsėjo 1 d. visų mokyklų (įskaitant nevalstybines mokyklas ir darželius) mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje, bus skiriami nemokami pietūs, nevertinant šeimos pajamų.

Ikimokyklinukų, pirmokų ir socialiai remtinų šeimų vaikų tėveliai (globėjai) prašymus kviečiami teikti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių išmokų skyriui arba mokyklos, kurioje mokinys mokosi, administracijai.

Išsamesnė informacija apie teisę į šią paramą – Socialinės paramos mokiniams skyrimas arba socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/seima-ir-vaikai-2/socialine-parama-seimoms-ir-vaikams/socialine-parama-mokiniams.

Prašymus-paraiškas galima teikti šiais būdais:

  • el. būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt ;
  • prisijungus paslaugos.vilnius.lt → Socialinės išmokos ir pasirinkus paslaugą Socialinės paramos mokiniams skyrimas užpildyti prašymo formą, pasirašyti ir skenuotą (nufotografuotą) dokumentą atsiųsti el. paštu sis@vilnius.lt;
  • telefonu 8 700 35545 (prašymą besikreipiančio asmens vardu užpildys specialistas);
  • siųsti adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius.

Atkreipiame dėmesį, kad vilniečiai, besikreipiantys į Socialinių išmokų skyrių, aptarnaujami adresu Kauno g. 3 tik iš anksto užsiregistravus telefonu 8 700 35545 ir tik tais klausimais, kurių neįmanoma išspręsti nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos apie nemokamą mokinių maitinimą:

  • paskambinus Socialinių išmokų skyriaus bendruoju telefonu 8 700 35545;
  • Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas (2006-06-13, Nr. X-686);
  • Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2019-06-19 sprendimas Nr. 1-94 „Dėl socialinės paramos mokiniams teikimo Vilniaus miesto savivaldybėje“;
  • Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019-06-26 įsakymas Nr. 30-1618/19 „Dėl Socialinės paramos mokiniams skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašo tvirtinimo“.