Svarbi informacija
Vilnius kviečia: liepos 6 d. himną prie Neries giedosime saugiu vėliavos atstumu
Pasaulį sukausčiusi covid-19 pandemija šiemet neišvengiamai pakoreguos ir liepos 6 d., 21:00, visame pasaulyje jau 12-ąjį kartą vieningai giedosimos „Tautiškos giesmės“ tradicijas. Siekdami užtikrinti saugumą, bet išsaugoti unikalų bendrystės jausmą, kuris kelioms šventinėms minutėms suvienija įvairiausiuose pasaulio kraštuose esančius tautiečius, organizatoriai šventei kviečia rinktis saugią aplinką ir vienybės tiltus tiesti išlaikant bent Lietuvos trispalvės dydžio atstumą.
Vienybės tiltai
„Šiuo visam pasauliui sudėtingu metu, žmonių saugumas ir sveikata yra pagrindinis prioritetas. Kol kas negalime švęsti pergalės prieš covid-19. Tačiau galime švęsti pandemijos akivaizdoje atrastą žmonių vienybę, kuri, kaip matėme, geba peržengti atstumų, sienų, tautybių, profesijų ir visus kitus skirtumus bei susivienyti bendram tikslui. Kiekvieno iš mūsų giedamas himnas šiemet taps simboliniu vienybės tiltu. Net ir būdami kitame krante – kitoje valstybėje, kitame mieste, uždarame bute ar net izoliuotoje palatoje – mes galime jaustis esantys drauge su kitais – su savo tautiečiais, artimaisiais ar tiesiog kitais žmonėmis“, – šiųmetine idėja dalinasi iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ organizatorius Raimundas Daubaras.
Atsižvelgiant į galimas rizikas sveikatai, tose pasaulio vietose, kur karantino sąlygos leidžia, organizatoriai giedojimui kviečia rinktis greta skirtingus krantus jungiančių tiltų – atvirame ore, greta upių ir kitų vandens telkinių, tarpusavyje išlaikant saugų 1-2 metrų atstumą.
Toks atstumas yra ne tik laikomas saugiu dėl viruso rizikos, jis kartu ir simboliškas. Maždaug tokio ilgio būna tradicinė Lietuvos vėliava. Ištiesta tarp susirinkusiųjų giedoti, ji gali tapti dar vienu simboliniu vienybės tiltu.
Proga švęsti ne tik valstybę, bet ir žmoniją
Pasaulinės pandemijos kontekstas įkvėpė ir dar vienai jau daugiau nei dešimtmetį lietuvių puoselėjamos tradicijos naujovei. Prie „Tautišką giesmę“ giedančių pasaulio lietuvių bendruomenių visose valstybėse kviečiami prisijungti ir tų šalių gyventojai bei iškart po Lietuvos himno sugiedoti ir savo šalies himną. Tokiu simboliniu būdu būtų išreikštas kiekvieno iš mūsų solidarumas su covid-19 pandemija kovojančiais bei jos paveiktais žmonėmis kiekviename pasaulio krašte – liepos 6-ąją švęstume žmonijos vienybę.
„Šiemet skirtingų pasaulio valstybių piliečiai, gydytojai, mokslininkai, žurnalistai, kasininkai, mokytojai, verslininkai ir visi kiti suvienijo jėgas ir siekė bendro tikslo. Jie kovojo ir vis dar kovoja prieš bendrą priešą. Lietuviai yra atvira tauta ir gali atverti mūsų nacionalinės tradicijos ribas. Raginame šiemet į giedojimą prie upių ir tiltų pakviesti ir savo užsieniečius draugus, kaimynus, kolegas. Tegul po „Tautiškos giesmės“ suskamba ir kitų valstybių himnai. Taip švęsime ne tik savo valstybę, bet ir pasaulio žmonių bendrystę. Vieninga skirtingų himnų pynė gali tapti simboliniu himnu žmonijai“, – teigė R. Daubaras.
Pirmasis giedojimo tonas – simbolinėje vietoje
Šiemet pirmasis pasaulinio „Tautiškos giesmės“ giedojimo tonas bus paduotas pačioje sostinės širdyje – nuo Gedimino pilies bokšto. Sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami susirinkti abejose Neries krantinėse nuo Žvėryno iki Mindaugo tiltų, susikibti saugiu vėliavos atstumu ir giedant „Tautišką giesmę“ sukurti saugiausią vilniečių chorą.
Istorinę ir moderniąją sostinės dalis jungiantis Karaliaus Mindaugo tiltas liepos 6 d. nuo 20 val. taps unikalia filmavimo aikštele, nuo kurios vyks „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ tiesioginė transliacija per LRT visai Lietuvai ir pasauliui. Tokia vieta transliacijai pasirinkta neatsitiktinai – būdama pačioje Lietuvos sostinės širdyje, ji apjungia visas liepos 6-osios simbolines prasmes: Karaliaus Mindaugo karūnavimą, Lietuvos valstybės dienos šventę, skirtumus suvienijančio tilto idėją.
Tiesa, priėjimas prie Karaliaus Mindaugo tilto bus ribojamas atsižvelgiant į saugaus žmonių susibūrimo taisykles.
„Šių metų sąlygos pareikalavo labai daug kūrybiškumo. Reikėjo rasti būdą, kaip užtikrinti būtinąsias saugumo sąlygas, o kartu – sukurti ir išlaikyti tą bendrumo emociją nepaisant atstumų. Galutinį rezultatą galės įvertinti renginio dalyviai ir tiesioginės transliacijos žiūrovai, tačiau mes pasirinktais vizualiniais ir muzikiniais sprendimais be galo džiaugiamės. Tai bus įspūdingas renginys, kuris dovanos taip visų laukiamą šventinį pakylėjimą“,- teigia renginio režisierius Dalius Abaris.
Tiesioginės transliacijos metu skambės Manto Jankavičiaus, Ievos Juozapaitytės, Martyno Kavaliausko, Nedos Malūnavičiūtės, Justino Lapatinsko, Bjele, Stanislavo Stavickio–Stano, Girmantės Vaitkutės, Aistės Smilgevičiūtės ir Roko Radzevičiaus („Skylė“) bei kitų atlikėjų dainos.
Šiemet liepos 6 d., lygiai 21:00 Lietuvos laiku, jau 12-ąjį kartą visame pasaulyje vienu metu skambėsianti „Tautiška giesmė“ pirmą kartą lietuvių visame pasaulyje vieningai buvo sugiedota 2009 metais. Tąkart ji skambėjo Lietuvos vardo tūkstantmečio proga, kai mūsų šalies buriuotojai, su jachta „Ambersail“ apiplaukę pasaulį, pakvietė net 26 pasaulio lietuvių bendruomenes šią sukaktį švęsti drauge. Per daugiau nei dešimtmetį pačių lietuvių visame pasaulyje puoselėjama tradicija šiandien jau yra įgavusi ir oficialų statusą – liepos 6 d. švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir kaip „Tautiškos giesmės“ diena.
Naujausia informacija čia: https://www.facebook.com/events/302982464423750/
Taip pat skaitykite:
Pirma stiklo siunta iš Vilniaus pasiekė Ukrainą
Kyjivo priemiestį Borodianką vakar pasiekė pirmoji Vilniaus siunta su 6 tonomis stiklo paketų ir lakštų langams įstiklinti – juos per tris savaites, mero Remigijaus Šimašiaus pakviesti, sudovanojo gyventojai ir įmonės. „Mums nebereikalingi lakštai, kurių netrūksta po Vilniuje... ❯❯❯
2022-05-22
Didės transporto paslaugų prieinamumas sunkiai judantiems vilniečiams
Vilniaus miesto savivaldybė jau šį mėnesį organizuos socialinio projekto konkursus, kurie padės didinti transporto paslaugų prieinamumą mobilumo sunkumų turintiems vilniečiams. Šiuo metu neįgaliųjų pavėžėjimo paslaugas Vilniuje teikia Socialinių paslaugų centras, Maltos ordino... ❯❯❯
2022-05-11
Ukrainos dienas vainikuojančiame koncerte – jautri ukrainietės aktorės daina
Gegužės 13–15 dienomis sostinėje organizuojamų Ukrainos dienų „Vilniushyvanka“ baigiamajame koncerte Lietuvoje sukurtą dainą „Namo“ atliks nuo karo baisumų Vilniuje prisiglaudusi ukrainiečių aktorė Olena Enko. Šešias pragariškas paras iš bombarduojamo Charkivo su dukra į... ❯❯❯
2022-05-07
Sovietmečio simbolius iš Antakalnio kapinių pašalinti planuojantis Vilnius lankytojams primins apie agresoriaus veiksmus
Vilnius – vienas pirmųjų miestų, atsikračiusių didžiosios dalies sovietinės ideologijos simbolių – prieš 7 metus nukeltos Žaliojo tilto skulptūros, o pernai – ir paminklas Petrui Cvirkai. Antakalnio kapinėse likęs granitinis monumentas sovietų kariams – Nekilnojamųjų... ❯❯❯
2022-05-06
Dviračių dalijimosi sistema „Cyclocity Vilnius“ grįžta ir kviečia keliauti lengviau
Vilniečių pamėgti miesto dviračiai nuo balandžio 4 d. išriedėjo į Vilniaus gatves. Jau dešimtą kartą sostinėje atidaroma miesto dviračių dalijimosi sistema „Cyclocity Vilnius“, kuri yra tapusi alternatyva norintiems judėti lengvai ir palaikyti fizinį aktyvumą. Šiemet... ❯❯❯
2022-04-14
Informacija apie žemės sklypo adresas Veprių g. 4 (kadastro Nr. 0101/0032:878) pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir (ar) būdo keitimą (nustatymą)
Gautas prašymas pakeisti (nustatyti) žemės sklypo Veprių g. 4 (kadastro Nr. 0101/0032:878) pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir (ar) būdą. Su prašymu galima susipažinti čia: Veprių g. 4 prašymas Esama pagrindinė žemės naudojimo paskirtis ir (ar) būdas: kita; vienbučių ir... ❯❯❯
2022-04-11