Vandens gertuves vilniečiams surasti padės interaktyvus žemėlapis

 

Vasarai įsibėgėjus, bendrovė „Vilniaus vandenys“ ne tik toliau plečia vandens gertuvių tinklą mieste – dvi naujos gertuvės įrengtos sporto aikštyne prie Baltojo tilto – bet ir vilniečių bei sostinės svečių patogumui, sužymėjo jas interaktyviame žemėlapyje. Prasidėjus antrajam vasaros mėnesiui, žemėlapyje – jau 11 atsigaivinimo taškų. Dar viena diegiama naujovė – gertuvėse montuojami nuotolinio nuskaitymo skaitikliai, leisiantys kiekvienam bendrovės svetainėje stebėti vandens suvartojimą bei indėlį į švaresnę aplinką, atsisakius dar vieno plastikinio vandens buteliuko.

Nuo šiol vandens gertuves, įrengtas įvairiose Vilniaus vietose, surasti bus dar paprasčiau. Vietos mieste, kur galima nemokamai atsigaivinti prisipylus vandens į savo gertuves, sužymėtos interaktyviame žemėlapyje, kuriame matomas gertuvių išsidėstymas mieste, kaip jas paprasčiausia pasiekti, pateikiama ir  pasirinktos gertuvės nuotrauka. Naudojantis žemėlapiu, galima pasitikrinti, ar gertuvė pritaikyta atsigaivinti ir augintiniams.

„Pastatę gertuves Vilniaus mieste, sulaukėme daugybės pasiūlymų, kaip šią naujovę plėsti, modernizuoti, apie tai informuoti plačiau. Reaguodami į mus pasiekusius pasiūlymus, kaip ir kitus bendrovės infrastruktūros objektus nusprendėme gertuves sužymėti interaktyviame žemėlapyje – kad jas būtų patogu rasti kiekvienam: pėstiesiems, išėjusiems į miestą pasivaikščioti, taip pat sportuojantiems ar keliaujantiems dviračiais, paspirtukais“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas. Bendrovės atstovai bendrauja ir su didžiaisiais žemėlapių kūrėjais – Google Maps – ieškoma galimybių, kad gertuvės atsirastų  ir svarbiausiuose miesto žemėlapiuose.

Visose gertuvėse bendrovė diegia ir dar vieną naujovę – nuotolinio nuskaitymo skaitiklius, o gautus duomenis planuoja panaudoti gyventojų informavimui – kiekvienas, besidomintis ir neabejingas švaresnės aplinkos išsaugojimui, bendrovės svetainėje jau greitai galės stebėti, kiek bendrai vandens išgeriama, kaip kinta vandens suvartojimas, taip pat matys ir savo indėlį, saugant gamtą – kiek gamtos išteklių sutaupoma, atsisakant plastikinių buteliukų ir geriant vandenį iš mieste įrengtų gertuvių.

Pasak M. Švaikausko, matyti, kaip kiekvienas gali prisidėti prie plastiko mažinimo ir švaresnės aplinkos išsaugojimo, šiandien tampa svarbu ir aktualu jau daugeliui, o „Vilniaus vandenų“ bendrovei, sparčiai investuojant į nuotolinio rodmenų nuskaitymo prietaisus, tokią galimybę suteikti tampa įmanoma.

Šiuo metu Vilniuje jau veikia 11 stacionarių „Vilniaus vandenų“ gertuvių, kurios yra patogiai išdėstytos gausiai lankomose sostinės vietose. Šią vasarą ketinama įrengti dar 5 stacionarias gertuves. Judriose miesto vietose per karščius atidarytos ir 6 papildomos mobilios vandens gertuvės, kurias galima pagal poreikį perkelti iš vienos vietos į kitą. Šios gertuvės pranašesnės už stacionarias dėl didesnio funkcionalumo, tačiau jų paskirtis ta pati – suteikti galimybę atsigaivinti, neperkant dar vieno plastikinio vandens buteliuko.

Gertuvės  – tai ekologiškas sprendimas, kurį bendrovė „Vilniaus vandenys“ pasiūlė miestui. Iš požeminių gręžinių tiekiamas Vilniaus vanduo yra švarus ir kokybiškas, jo kokybė nuolat tikrinama, todėl tokį vandenį gerti saugu ir sveika. Maža to, taip taupomos lėšos, atsisakius vandens plastikiniuose buteliukuose – tausojama gamta.

Interaktyvų žemėlapį, kuriame sužymėtos gertuvės, galima rasti bendrovės „Vilniaus vandenys“ svetainėje, rubrikoje – Žemėlapiai.