Svarbi informacija
100 km bekelės taką aplink Vilnių išbandė ir trys olimpiečiai
Naujosios Vilniaus 100 km ilgio „trail“ trasos krikštas įvyko – kaitrų penktadienio vakarą vienu metu iš dešimties vaizdingų žaliųjų kampelių startavę bėgimo mėgėjai įveikė po vieną iš dešimties trasos atkarpų ir taip drauge surinko magiškąjį „šimtuką“.
Daug kur pasaulyje populiari aktyvaus laisvalaikio forma – bėgimas bekele – nuo šiol bus patogesnis ir vilniečiams: specialiai sužymėtos atkarpos tiks ieškantiems didesnių ir mažesnių iššūkių.
„Tikiuosi, kad po metų Vilniuje sulauksime jau tarptautinių bekelės mėgėjų varžybų – šio sporto entuziastai visada džiaugiasi galimybe išbandyti naujas trasas, ir tai jau bus ne atskirų atkarpų, o visos trasos bėgimas“, – planuoja Vilniaus meras Remigijus Šimašius, startą šiandienos bėgimui davęs iš įveikti pasirinktos pirmuoju numeriu pažymėtos 10 km tako atkarpos nuo Stalo kalno viršūnės iki Pūčkorių atodangos. Tą pačią atkarpą pasirinko ir trys olimpiečiai – penkiakovininkas Justinas Kinderis, ėjikė Brigita Virbalytė ir bėgikė Vaida Žūsinaitė-Nekrošienė, ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Nuotr. Sauliaus Žiūros
Susiplanuoti savąjį išbandymą bekelės bėgimu kiekvienam padės takui aplink Vilnių sukurta svetainė www.vilnius100km.lt, kur galima rasti ne tik trasos atkarpų žemėlapius, aprašymus, bet ir programėles, kurias galima parsisiųsti į mobiliuosius telefonus.
100 kilometrų trasa įrengta tariantis su Lietuvos orientavimosi sporto federacijos nariais, Vyriausiojo miesto architekto skyriaus specialistais. Didžioji jos dalis driekiasi ne asfaltu, o bekele. Tai yra žymiai sveikiau tiems, kurie turi sąnarių problemų, nes minkštas gruntas leidžia bėgant ar vaikštant jaustis komfortiškai.
Apie 17 km trasos driekiasi pro Verkius, dar 8 km – per Sapieginę, Olandų g. (Stalo kalną), Užupį, dar apie 20 km trasa vingiuoja Belmonto mišku, pro A. Puškino muziejų, tęsiasi iki Burbiškių, apie 20 km atkarpa driekiasi pro Burbiškes iki Lazdynų tilto, dar 12 km – nuo Lazdynų iki Ozo gatvės, nuo Ozo apie 10 km – iki Verkių.
Taip pat skaitykite:
Pirma stiklo siunta iš Vilniaus pasiekė Ukrainą
Kyjivo priemiestį Borodianką vakar pasiekė pirmoji Vilniaus siunta su 6 tonomis stiklo paketų ir lakštų langams įstiklinti – juos per tris savaites, mero Remigijaus Šimašiaus pakviesti, sudovanojo gyventojai ir įmonės. „Mums nebereikalingi lakštai, kurių netrūksta po Vilniuje... ❯❯❯
2022-05-22
Didės transporto paslaugų prieinamumas sunkiai judantiems vilniečiams
Vilniaus miesto savivaldybė jau šį mėnesį organizuos socialinio projekto konkursus, kurie padės didinti transporto paslaugų prieinamumą mobilumo sunkumų turintiems vilniečiams. Šiuo metu neįgaliųjų pavėžėjimo paslaugas Vilniuje teikia Socialinių paslaugų centras, Maltos ordino... ❯❯❯
2022-05-11
Ukrainos dienas vainikuojančiame koncerte – jautri ukrainietės aktorės daina
Gegužės 13–15 dienomis sostinėje organizuojamų Ukrainos dienų „Vilniushyvanka“ baigiamajame koncerte Lietuvoje sukurtą dainą „Namo“ atliks nuo karo baisumų Vilniuje prisiglaudusi ukrainiečių aktorė Olena Enko. Šešias pragariškas paras iš bombarduojamo Charkivo su dukra į... ❯❯❯
2022-05-07
Sovietmečio simbolius iš Antakalnio kapinių pašalinti planuojantis Vilnius lankytojams primins apie agresoriaus veiksmus
Vilnius – vienas pirmųjų miestų, atsikračiusių didžiosios dalies sovietinės ideologijos simbolių – prieš 7 metus nukeltos Žaliojo tilto skulptūros, o pernai – ir paminklas Petrui Cvirkai. Antakalnio kapinėse likęs granitinis monumentas sovietų kariams – Nekilnojamųjų... ❯❯❯
2022-05-06
Dviračių dalijimosi sistema „Cyclocity Vilnius“ grįžta ir kviečia keliauti lengviau
Vilniečių pamėgti miesto dviračiai nuo balandžio 4 d. išriedėjo į Vilniaus gatves. Jau dešimtą kartą sostinėje atidaroma miesto dviračių dalijimosi sistema „Cyclocity Vilnius“, kuri yra tapusi alternatyva norintiems judėti lengvai ir palaikyti fizinį aktyvumą. Šiemet... ❯❯❯
2022-04-14
Informacija apie žemės sklypo adresas Veprių g. 4 (kadastro Nr. 0101/0032:878) pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir (ar) būdo keitimą (nustatymą)
Gautas prašymas pakeisti (nustatyti) žemės sklypo Veprių g. 4 (kadastro Nr. 0101/0032:878) pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir (ar) būdą. Su prašymu galima susipažinti čia: Veprių g. 4 prašymas Esama pagrindinė žemės naudojimo paskirtis ir (ar) būdas: kita; vienbučių ir... ❯❯❯
2022-04-11