Liepos 6-ąją Vilniuje viešasis transportas veš nemokamai

 

Vilniečius ir miesto svečius liepos 6-ąją sostinė kviečia švęsti Lietuvos valstybingumo kūrėjo Mindaugo karūnavimo dieną ir kurti vienybės tiltus visame pasaulyje – 21 val. kartu giedoti „Tautišką giesmę“. Lietuvos himnas Vilniuje bus giedamas Neries krantinėse tarp Karaliaus Mindaugo ir Žvėryno tilto. Į šį bei kitus šventinius renginius miestiečiai kviečiami patogiai atvykti viešuoju transportu – jis visą liepos 6-ąją veš nemokamai.

„Šią vasarą po visiems neįprasto pavasario vilniečiai noriai mėgaujasi pramogomis mieste, o liepos 6-oji yra puiki proga prasmingai ir linksmai švęsti. Kviečiu visus giedoti „Tautišką giesmę“ – rankose laikant Lietuvos trispalves ir išlaikant saugų vėliavos dydžio atstumą. O kad nereikėtų sukti galvos dėl kelionės iki miesto centro ar kitų vietų, kurias norėsite lankyti, Vilnius tądien visiems dovanoja nemokamą viešąjį transportą. Džiaugiamės, kad vis daugiau miestiečių po miestą juda ir kitaip – rieda paspirtukais, mina dviračius ar tiesiog vaikšto pėsčiomis. Šventinę dieną taip pat raginame po Vilnių judėti darniau ir aktyviau“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai viešuoju transportu nemokamai galės keliauti visą dieną. Nereikės aktyvinti bilietų autobusuose ir troleibusuose, taip pat ir mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Viešojo transporto keleivių kontrolė bilietų netikrins, tačiau stebės tvarką. Liepos 6-ąją sostinės autobusai ir troleibusai važiuos pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius.

Taip pat liepos 6-ąją galima nemokamai naudotis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis: Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne), ir šalia Savanorių pr. 124.

Tiems, kurie visgi nuspręs atvykti automobiliais iki pat centro prieigų, juos palikti rekomenduojama Upės, Žvejų, Maironio gatvėse arba automobilių stovėjimo aikštelėse Tilto g. 14, Gedimino pr. 9A arba T. Kosciuškos g. 1A arba parkuoti atokiau nuo miesto centro.

Kokie eismo ir viešojo transporto pokyčiai numatomi?

Liepos 6 d. nuo 17 iki 22 val. numatomi šie viešojo transporto ir eismo pokyčiai:

  • Bus draudžiamas transporto eismas Karaliaus Mindaugo tiltu. Vairuotojams rekomenduojama rinktis Upės, Kalvarijų ar Žygimantų gatves.
  • Keisis 33 ir 89 autobusų maršrutų trasos, autobusai laikinai nevažiuos Karaliaus Mindaugo tiltu.

33 maršruto autobusai Gurių kryptimi iki Rinktinės stotelės kursuos įprasta trasa, o toliau  suks į Šeimyniškių gatvę ir važiuos Kalvarijų gatve, Žaliuoju tiltu, Žygimantu gatve bei įsukus Į T. Vrublevskio gatvę grįš į įprastą trasą. Atgal autobusai važiuos tokia pačia trasa. Važiuodami pakeista trasa autobusai nestos Žvejų stotelėse, tačiau papildomai stos stotelėse – Lvovo (link Šiaurės miestelio), Žaliasis tiltas bei Karaliaus Mindaugo tiltas.

89 maršruto autobusai Europos aikštės kryptimi iki Arkikatedros stotelės važiuos įprasta trasa, o po to suks į T. Vrublevskio gatvę ir važiuos Žaliuoju tiltu bei įsukus į Konstitucijos prospektą grįš į įprastą trasą. Atgal autobusai važiuos tokia pačia trasa. Važiuodami pakeista trasa autobusai nestos Žvejų bei Lvovo stotelėse, tačiau papildomai stos Karaliaus Mindaugo tilto bei Žaliojo tilto stotelėse.

Kaip keliauti į miesto centrą autobusais ir troleibusais?

Į Vilniaus miesto centrą atvykti galima 1G, 6G, 10, 11, 33, 53, 88 ir 89 maršrutų autobusais bei 2,3, 4, 6, 12, 14,17 ir 20 maršrutų troleibusais. Kelionę viešuoju transportu lengvai susiplanuoti galima čia: http://stops.lt/vilnius/#plan/.

Iki stotelės Arkikatedra patogu važiuoti 10, 11, 33 ir 89 maršrutų autobusais, iki Karaliaus Mindaugo tiltas stotelės – 6G maršruto autobusais bei 2, 3, 4, 17 ir 20 maršrutų troleibusais, o iki stotelės Vinco Kudirkos aikštė –1G, 11, 53 ir 88 maršrutų autobusais bei 2, 3, 6, 12, 14 ir 20 maršrutų troleibusais.

Primenama, kad Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu nemokamai viešuoju transportu sostinėje galima keliauti 6 kartus per metus: Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, Liepos 6-ąją, taip pat rugsėjo 22 d. – Tarptautinę dieną be automobilio bei į Kalėdų eglės įžiebimo šventę ir Naujųjų metų sutikimo vakarą.

Informacija apie viešojo transporto eismą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje www.vilniustransport.lt, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, mobiliaisiais telefonais (m.stops.lt), darbo valandomis telefonu (8 5) 210 7050.