Neries krantinėse Vilniuje – tūkstančiai vėliavų ir „Tautiška giesmė“

 

Šiemet sostinė Valstybės, Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną šventė ypatingai – dėl pasaulį vis dar kaustančios pandemijos, vilniečiai ir miesto svečiai rinkosi saugią aplinką ir himną giedojo Neries krantinėse nuo Antakalnio iki Žvėryno, simboliškai susikibę per ištiestą vėliavą. Nuvilnijusios vėliavų juostos kairiojoje ir dešiniojoje Neries krantinėse priminė ir Baltijos kelią ir nepaprastą lietuvių kūrybiškumą neįprastose situacijose. „Tautiškos giesmės“ tonas visiems pradėti giedoti suskambo iš pačios sostinės širdies – Gedimino pilies bokšto.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Nors šiais metais himną giedame per saugų atstumą vieni nuo kitų, tačiau esame kaip niekad artimi, vieningi, išsiilgę bendrystės. Mūsų Vilnius, mūsų Valstybė, yra tokie, kokie esame mes patys šiandien – tai mūsų atsakomybė, veržlumas, kūrybiškumas, drąsa, laisva dvasia, talentas, vertybės. Puoselėkime tai. Sveikinu visus vilniečius su Valstybingumo diena!” – kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Istorinę ir moderniąją sostinės dalis jungiantis Karaliaus Mindaugo tiltas šį vakarą tapo unikalia filmavimo aikštele, nuo kurios vyko „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ tiesioginė transliacija visai Lietuvai ir pasauliui. Vieta pasirinkta neatsitiktinai – Karaliaus Mindaugo tiltas simboliškai apjungia visas liepos 6-osios prasmes: Karaliaus Mindaugo karūnavimą, Lietuvos valstybės dienos šventę, skirtumus suvienijančių tiltų idėją.

Nuo 20 val. vilniečiai laukdami himno giedojimo, taip pat galėjo mėgautis Manto Jankavičiaus, Ievos Juozapaitytės, Martyno Kavaliausko, Nedos Malūnavičiūtės, Justino Lapatinsko, Bjele, Stanislavo Stavickio–Stano, Girmantės Vaitkutės, Aistės Smilgevičiūtės ir Roko Radzevičiaus („Skylė“) bei kitų atlikėjų dainomis.

Lygiai 21:00 Lietuvos laiku, jau 12-ąjį kartą visame pasaulyje vienu metu nuskambėjo „Tautiška giesmė“ – ją šiemet Vilniuje giedojo tūkstantinė minia, pasipuošusi tautinėmis spalvomis, laikydami Lietuvos trispalves, istorines „Vyčio“ bei Vilniaus miesto vėliavas.

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai viešuoju transportu nemokamai keliavo visą dieną. Nereikėjo aktyvinti bilietų autobusuose ir troleibusuose, taip pat ir mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Viešojo transporto keleivių kontrolė bilietų netikrino, tačiau stebėjo tvarką.

Per daugiau nei dešimtmetį pačių lietuvių visame pasaulyje puoselėjama himno giedojimo tradicija pernai įgavo ir oficialų statusą – liepos 6 d. švenčiama ne tik kaip Valstybės ar Karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir kaip „Tautiškos giesmės“ diena.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, [email protected]