VŠT ir VGTU skatins naujų technologijų progresą Vilniaus mieste

 

Šiandien, liepos 8 d., sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įtvirtino bendrą siekį plėsti bendrus mokslinius tyrimus tvarios energetikos srityje  bei rengti aukštos kvalifikacijos specialistus

„Siekdami pažangos mūsų veikloje ir prisidėdami prie tvarios energetikos kūrimo mieste, ne tik domimės naujausiais pasiekimais šalyje ir užsienyje, įtraukiame motyvuotus aukštos kvalifikacijos įmonės specialistus į naujus eksperimentinius projektus, bet ir ieškome partnerių technikos mokslų srityje. Manau, kad pasidalinimas praktinėmis žiniomis, jaunosios kartos dalyvavimas generuojant idėjas, sprendžiant naujus iššūkius energetikoje ar kuriant technologinius išradimus yra naudingas ir mums, ir mokslo institucijai bei mūsų miestui“,  – sako VŠT generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

Bendrovės vadovo teigimu, bendradarbiavimas su VGTU besirenkantiems technikos mokslus ir jau studijuojantiems šiame universitete atvers naujas savirealizacijos ir karjeros galimybes neišvykstant iš Lietuvos.  Tuo tikslu VŠT informuos universitetą apie specialistų poreikį bei teiks atsiliepimus apie bendrovėje dirbančių absolventų karjerą, kvies universiteto darbuotojus dalyvauti VŠT organizuojamuose seminaruose bei specialistų tobulinimo kursuose. Pasirašydama bendradarbiavimo sutartį, VŠT įsipareigoja remti universitetą techninėmis priemonėmis, pagal galimybes padėti įrengti mokomąsias laboratorijas ir įsigyti mokslo ir mokymo metodikos medžiagos. VŠT organizuos studentų praktikas, įmonės specialistai vadovausi studentų akademiniams darbams, prisidės prie studijų programų tobulinimo ar naujų programų kūrimo, bendrovės atstovai skaitys paskaitas studentams aktualiomis temomis.

„VGTU mokslo bendruomenė  yra  vienas svarbiausių Vilniaus miesto partnerių  kuriant klimatui neutralų miestą,  sprendžiant  šiuo metu itin aktualius darnaus šalies ir regiono vystymosi uždavinius.  Džiaugiamės, kad glaudus bendradarbiavimas ir kuriami sprendimai prisidės prie tvaraus ir išmanaus miesto kūrimo, technologiškai pažangios ir atsakingai vartojančios energetinius išteklius visuomenės ugdymo. Platus vykdomų mokslinių tyrimų spektras užtikrins, kad drauge kuriami technologiniai sprendimai pasitarnaus tiek pačiam Vilniui, jo bendruomenei, tiek ir plačiajai visuomenei bei darnios šalies vystymuisi“, – teigia VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Šio bendradarbiavimo prioritetas – moksliniai sprendimai padedantys atlikti aukštos temperatūros šilumos tiekimo tinklo konversiją į žemos temperatūros tinklą; centralizuotos vėsos tiekimo sistemos  tobulinimas Vilniuje; perteklinės šilumos iš vartotojų surinkimas. Visi šie sprendimai  yra ne tik aktualūs kiekvienam Vilniaus gyventojui, sukuria didelį ekonominį efektą, bet ir yra svarbi  Europos Žaliojo susitarimo įsipareigojimų dalis.