Tarptautiniame Vilniaus 100 km bėgime varžysis Suomijos žvaigždė

Liepos 19 dieną Vilniaus Vingio parke vyks tradicinis tarptautinis Vilniaus 100 km bėgimas. Pasirinkę šią sudėtingą distanciją, sportininkai varžysis ir dėl Lietuvos čempionato apdovanojimų, o kiti bėgikai galės rinktis 50 km distanciją arba estafetes 10×10 km bei „Bėk su draugu“ (2×10 km).

Šioje bėgimo šventėje netrūks dalyvių iš užsienio. Šiuo metu į bėgimą yra užsiregistravę dalyviai iš Argentinos, Tailando, Rusijos, Lenkijos ir Suomijos. Renginyje išvysime ir Lietuvos ilgų nuotolių bėgimo lyderius – 100 km distanciją bėgs Ruslanas Seitkalijevas, o 50 km – Aleksandras Sorokinas. Tuo tarpu didžiausia žvaigždė iš užsienio – suomė Noora Honkala.

  1. Honkala išgarsėjo 2014 metais, kuomet tapo jauniausia moterimi, įveikusia Spartatloną. Tai yra net 246 km bėgimas per visą Graikiją. Šiuo metu 28-erių metų sportininkė jau yra įveikusi tris Spartatlonus. Ji taip pat yra patekusi į pasaulio 24 valandų bėgimo čempionato geriausiųjų dešimtuką. Beje, Spartatloną yra laimėjęs minėtas lietuvis A. Sorokinas.

Daugiausiai dalyvių Vilniuje tradiciškai sulaukia estafetė 10×10 km. Čia kasmet vyksta atkakli kova tarp bėgimo klubų. O tiems, kas negali surinkti 10 žmonių komandos, yra pasiūlyta nauja rungtis – estafetė 2×10 km.

Startiniai dalyvių ir komandų paketai bus išduodami liepos 18 d. „Sportland“ parduotuvėje (Gedimino pr. 20, Vilniuje) parduotuvėje (15-20 h) ir renginio dieną (renginio vietoje).

Kol sportininkai nuo ankstaus ryto suks ratus Vingio parko takais, Vilniaus 100 km bėgimo organizatoriai parengė pramogas žiūrovams ir vaikams.

Nuo 13 valandos pradės veikti „Perskindol“ iššūkių zona su „Power Hit Radio“. Iššūkius padės įveikti „Impuls“ treneriai. Iššūkiuose galės dalyvauti visi norintys. Vyks tiek asmeninės, tiek komandinės rungtys. Visi aktyvūs žmonės bus kviečiami išbandyti savo jėgas ir už Lietuvą padaryti šimtą atsispaudimų, pritūpimų ar šuoliukų.

Visi dalyviai bus vaišinami „Druskininkų Hermio“ mineraliniu vandeniu, o specialūs apdovanojimai lauks 1-3 vietas iššūkio rungtyse užėmusiems sportininkams. Narsuolių ir rekordų autorių taip pat lauks įvairios rėmėjų dovanos. Tie, kam rezultatai nerūpi, galės prisijungti prie iššūkių savo malonumui, smagiai apšilti, leisti laiką ir pasiklausyti naudingų „Impuls“ trenerių patarimų. Iššūkių motyvatoriai – „Power Hit Radio“ vedėjas Aleksas Pozemkauskas ir vienas garsiausių Lietuvos didžėjų DJ Mamania.

Iššūkių programa:

13:00 – 13:30 – šimtas pritūpimų su (be) laiko skaičiavimu,
13:30 – 13:45 – rezultatų paskelbimas, apdovanojimai, iššūkių zonos atlaisvinimas sekantiems iššūkiams.
13:45 – 14:15 – šimtas atsispaudimų su (be) laiko skaičiavimu.
14:15 – 14:30 – rezultatų paskelbimas, apdovanojimai, iššūkių zonos atlaisvinimas sekantiems iššūkiams.
14:30 – 14:50 – šimtas ir daugiau šuoliukų su (be) laiko skaičiavimu.
14:50- 15:00 – rezultatų paskelbimas, apdovanojimai, iššūkių zonos atlaisvinimas sekantiems iššūkiams.
15:00 – 15:20 – plankos iššūkis (skaičiuosime minutes).
15:20 – 15:30 – plankos iššūkio rezultatų paskelbimas, apdovanojimai.

Nuo 15 val. prasidės sporto šventė šeimoms – „Šeimų sporto savaitgalis su Heraklidu“. Programoje visų – didelių ir mažų – lauks pripučiamos pramogos, estafetės, žaidimai visai šeimai, susitikimai su žinomais lengvaatlečiais. Čia taip pat galės dalyvauti visi, turintys gerą nuotaiką, lengvą aprangą ir savo šeimos narius.

Tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą rengia Vilniaus miesto savivaldybė, asociacija „Sporto renginiai“, VšĮ „Sveikas miestas“ ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija.

 

Renginio puslapis: www.100kmrunnung.lt

Renginio puslapis „Facebook“: www.facebook.com/100kmrunning

Renginio ,,Instagram“: www.instagram.com/100kmrunning

Daugiau informacijos:

Evaldas Martinka

Tel.: +370 619 76693

El.p: info@sportorenginiai.lt

www.sportorenginiai.lt