Sostinės širdyje bus auginamos būsimos paplūdimio teniso žvaigždės

Jau daugiau nei tris savaitės pačiame Vilniaus centre – atnaujintame sporto aikštyne prie Baltojo tilto – verda aktyvus gyvenimas. Krepšininkai, paplūdimio tinklininkai, ekstremalaus sporto mėgėjai, gatvės gimnastai, stalo tenisininkai ir kiti aktyvūs žmonės nuspalvina miesto centrą sportiškomis spalvomis.

Savo vietą šiame aikštyne rado ir paplūdimio tenisininkai. VšĮ „Sveikas miestas“ ir Paplūdimio teniso mokykla nuo liepos 20 dienos kviečia į nemokamas paplūdimio teniso pamokėles vaikams.

„Mūsų mokyklos tikslas – populiarinti paplūdimio teniso sporto šaką ir sukurti didelę mūšų sporto šakos bendruomenę. Misija – išugdyti profesionalius paplūdimio teniso žaidėjus“, – sakė Paplūdimio teniso mokyklos atstovė Edita Jogėlienė.

Nemokamos treniruotės vyks pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo liepos 20 d. iki rugpjūčio 20 d. 6-11 metų vaikai kviečiami treniruotis 15-16.30 val., o 12-16 metų – 16.30-18 val. Registruotis galima elektroniniu paštu papludimiotenisomokykla@gmail.com arba telefonu 868511113. Raketėmis ir kamuoliukais bus pasirūpinta.

„Mūsų komanda pasiruošusi dirbti energingai ir geranoriškais tikslais dalyvaus visuose socialiniuose projektuose, kurie propaguoja sveiką gyvenimo būdą, sportą ir turiningą laisvalaikį“, – pridūrė E. Jogėlienė.

Paplūdimio tenisas – sporto šaka, turinti teniso, paplūdimio tinklinio ir badmintono elementų, aktyvi ir įdomi sporto šaka, mėgstama kaip mėgėjų, taip ir profesionalų, tinkama bet kokiai amžiaus grupei, ideali šeimų laisvalaikiui.

Ši sporto šaka prieš daugiau nei 30 metų gimė Italijoje. Vėliau sportas išpopuliarėjo kituose šilumos ir paplūdimių turinčiuose kraštuose, tokiuose, kaip Pietų Amerika ir galiausiai susidomėjimas šia nauja teniso atmaina persikėlė ir kitas šalis, o 2008 metais šią sporto šaką pradėjo globoti Tarptautinė teniso federacija.

Žaidimo pagrindiniai principai yra panašūs į tradicinio teniso, tačiau technika ir žaidimo dinamika yra šiek tiek kitokia. Tai lemia mažesnis aikštelės dydis ir tai, kad kamuoliukas negali atsimušti į žemę. Paplūdimio tenise naudojama raketė yra paprastesnė, neturi stygų.

„Svarbus paplūdimio teniso privalumas – teigiamas poveikis fiziniams duomenims sportininkų, besitreniruojančių klasikiniame tenise. Treniruotės ant smėlio gerina jėgą ir koordinaciją. Raumenys smėlyje dirba intensyviau, nei ant kietos dangos paviršiaus, žaidimas ant minkšto smėlio – puiki atramos-judėjimo aparato ligų prevencija. Smėlis suteikia svarbiausią – judėjimo laisvę, čia galima šokinėti, kristi nesusižeidžiant. Mūsų vasaros klimato sąlygomis – tai puiki galimybė patirti daug teigiamų emocijų“, – pabrėžė E. Jogėlienė.

VšĮ „Sveikas miestas“ informuoja, kad nemokamų pamokų vaikams atnaujintame sporto aikštyne bus ir daugiau.

„Džiaugiamės, kad susidomėjimas atnaujintu aikštynu yra didelis, o vaikai gali išbandyti įvairias sporto šakas. Jau netrukus bus pasiūlytos nemokamos riedlenčių sporto ir krepšinio treniruotės“, – teigė „Sveiko miesto“ komunikacijos vadovė Karolina Dilytė.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt