Viešajame transporte primenama dėvėti kaukes – ką svarbu žinoti keleiviams?

Sostinės viešojo transporto keleiviams primenamos pagrindinės taisyklės, jog kelionės po miestą būtų saugios ir sklandžios. Nuo rugpjūčio 1 d. autobusuose ir troleibusuose, kaip ir kitose viešose uždarose patalpose, vėl būtina dėvėti apsaugines veido kaukes, be to, kiekvienoje transporto priemonėje keleiviai ras dezinfekcinio skysčio rankoms, tiek stotelėse, tiek viešajame transporte prašoma laikytis saugaus atstumo, planuotis savo keliones pasirenkant mažiau užpildytus maršrutų reisus, judėjimo laikus: https://bit.ly/planuokitesVTkeliones

„Net ir pasibaigus karantinui beveik visos dezinfekcijos, švaros, atstumo ir kitos priemonės viešajame transporte paliktos, jog užtikrintume maksimalų keleivių, vairuotojų saugumą. Apie apsauginių kaukių dėvėjimą keleivius nuolat informavome įvairiais kanalais – taip pat ir pačiose stotelėse esančiose švieslentėse, viešojo transporto ekranuose, garsiniais pranešimais autobusuose ir troleibusuose, skatinome keleivius rūpintis savimi ir aplinkiniais.

Šiuo metu apie kaukių dėvėjimo, taip pat ir kitas higienos taisykles informuosime dar aktyviau, organizuosime ir viešojo transporto kontrolės akcijas. Didžiausių srautų stotelėse ir viešajame transporte kontrolieriai stebės situaciją, primins keleiviams, jog būtina dėvėti kaukes. Žinoma, tikimės ir pačių keleivių sąmoningumo – ne tik viešajame transporte, o ir kitose uždarose viešose erdvėse“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė M. Gusarovienė.

Tiek stotelėse, tiek viešajame transporte keleivių prašoma laikytis saugaus atstumo, stengtis užimti sėdimas vietas, o stovint palikti erdvės šalia stovinčiam. Jei keleiviai pastebi, kad autobusas ar troleibusas pilnas, rekomenduojama palaukti kitos transporto priemonės. „Susisiekimo paslaugos“ atidžiai stebi keleivių srautus, ypač – piko metu, ir pagal galimybes koreguos tvarkaraščius, transporto priemonių talpą, jei to prireiks.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kasdien viešojo transporto vežėjai parkuose atlieka kiekvienos transporto priemonės išorės bei salono valymą. Kruopščiai išvalomas ir dezinfekuojamas kiekvieno autobuso, troleibuso salonas, grindys, plaunama išorė.

Vairuotojų ir keleivių apsaugai jau nuo pat karantino pradžios fiziškai juostomis atskirtos viešojo transporto vairuotojų darbo vietas. Jie nepardavinėja vienkartinių popierinių bilietų, o keleiviai įlipti ir išlipti iš viešojo transporto gali per vidurines ir galines duris.

Vilniečiai ir miesto svečiai greitai ir bet kuriuo metu gali įsigyti bilietus mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Ketinantys už kelionę mokėti Vilniečio kortele gali patogiai naudotis e.savitarna: https://mano.vilniustransport.lt/ ir papildyti Vilniečio kortelę bilietais arba pageidaujama suma pildyti e.piniginę. Sostinės viešojo transporto keleivių patogumui Vilniečio kortelę įsigyti ir pildyti norimais bilietais galima 281 fizinėje bilietų platinimo vietoje – įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Klientų aptarnavimo centruose Gedimino pr. 9A arba Geležinkelio g. 16 (Vilniaus geležinkelio stotis, centriniai rūmai), „Rimi“, „Maxima“ prekybos centruose, „Narvesen“, „Lietuvos spauda“ ir „Spauda“ kioskuose, „Lietuvos paštas“ skyriuose, „PayPost“ prekybos taškuose. Visų bilietų platinimo vietų žemėlapį rasite čia: https://bit.ly/3bmu8iw

Naujausi tvarkaraščiai visuomet skelbiami www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 85 210 7050.