Vilnius palaiko dėl demokratijos kovojančius baltarusius: tautinės vėliavos spalvomis apšvietė keturis tiltus

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuos opozicija ir nepriklausomi rinkimų stebėtojai laiko nesąžiningais – rezultatai buvo klastojami, o daugybei baltarusių nebuvo leista balsuoti. Vilnius siunčia palaikymo žinutę demokratijos siekiančiai Baltarusijai ir šį vakarą tautinės vėliavos spalvomis nušvietė keturis centrinius miesto tiltus. Balta, raudona ir balta spalva šįkart nušvito Mindaugo, Žaliasis, Baltasis ir Žvėryno tiltai, taip simboliškai išreiškiant solidarumą su baltarusiais.

„Jei 9,4 mln. gyventojų turinti kaimynė Baltarusija, nuo Bresto iki Vitebsko, tvarkytųsi demokratiškai, tiek daug galimybių tai atvertų, visų pirma, jiems patiems. Antra vertus, kiek tai atvertų galimybių mums: pažinti menkai pažintus bendros valstybės istorijos klodus, keliauti, prekiauti. Tai iš esmės pakeistų viso didžiulio regiono saugumo situaciją. Opozicijos bandymai kovoti, deja, nebuvo anksčiau sėkmingi ir ši mano vizija atrodė gana toli nuo realybės, tačiau vakarykščiai įvykiai, aš tikiu, gali įsupti Lukašenkos laivelį. Vilnius palaiko baltarusius jų kovoje prieš nesąžiningus rinkimus – mes esame su jumis!”, – palaikymą reiškė mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.


Dar vakar Baltarusijos prezidento rinkimuose paskelbus apie Aliaksandro Lukašenkos pergalę, Baltarusijoje į gatves taikiai protestuoti išėjo tūkstančiai žmonių. Tačiau režimas, siekdamas išlaikyti savo statusą panaudojo jėgą – per naktį vykusius demonstrantų ir pareigūnų susirėmimus sužeista šimtai žmonių, mažiausiai vienas žuvo.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt