Pačioje Vilniaus širdyje veiklą pradeda unikali erdvė – Naktinis Vilniaus avilys

 

Nuo šiandien Vilniaus g. 22 veiklą pradėjo unikali kūrybiškumo erdvė – Naktinis Vilniaus avilys, kuris bus prieinamas visiems vilniečiams ir miesto svečiams. Niekada nemiegančioje Vilniaus gatvėje duris atvėrusi erdvė siekia keisti naktinio Vilniaus gyvenimo veidą ir tapti unikalia prevencine priemone narkotikų, tabako bei alkoholio vartojimui.

Sukurti tokio tipo erdvę dar 2019 metų pradžioje buvo nuspręsta Vilniaus miesto savivaldybėje, kuriai ir priklauso minėtos patalpos. Ši idėja Vilniaus savivaldybėje gimė siekiant kurti atsakingą, inovatyvų ir saugumu besirūpinantį miestą, kuriame naktinėtojai bet kuriuo paros metu galėtų surasti ne vien pramogų, bet ir gauti reikalingą medicininę, emocinę ir psichologinę pagalbą.

Naktinio Vilniaus avilio idėją įgyvendinanti Všį „Idėja miestui“ komanda teigia, jog žalingų įpročių, siejamų su naktiniu gyvenimu, prevencija Naktiniame Vilniaus avilyje bus vykdoma kiek kitaip nei įprasta. „Dažnai išgirdę žodį „prevencija“ įsivaizduojame paskaitas, dalinamus lankstinukus su sausa informacija apie narkotikų ar alkoholio žalą ar moralizuojančias kalbas. Mes pasirinkome kitą kelią – šioje erdvėje sukurti ir apgyvendinti kuo daugiau skirtingų veiklų ir nevyriausybinio sektoriaus organizacijų, kurių pagalba vilniečiai labai natūraliai atrastų alternatyvias veiklas. Siekiame, jog Naktiniame Vilniaus avilyje vykstantys renginiai ir siūlomos veiklos vilniečiams taptų įdomesnės negu vakaras praleistas bare vartojant svaigiuosius gėrimus“, – teigia Všį „Idėja miestui“ direktorius Jonas Nainys.

Jis pastebi, jog COVID-19 pandemija pristabdė, bet nesugriovė suplanuotų darbų. „Savaime suprantama, jog pandemijos įkarštyje darbai buvo sulėtėję, tačiau šiandien džiaugiamės, jog vos per 2 mėnesius suremontavome dalį patalpų ir jos jau gali būti pritaikytos įvairioms veikloms bet kuriuo paros metu pagal poreikį“, – sako J. Nainys.

Per du aukštus išsidėsčiusiame Naktiniame Vilniaus avilyje šiuo metu jau veikia renginių bei NVO sektoriaus ir jaunųjų kūrėjų darbo erdvės. Naktinio Vilniaus avilio komanda teigia, jog renginių erdvėje vyks įvairaus pobūdžio kultūriniai įvykiai, pritaikyti plačiam interesų spektrui. Savo renginių idėjas pristatyti ir įgyvendinti kviečiama ir visuomenė – daugiau informacijos apie tai www.naktinisvilniausavilys.lt. Prie veiklų bei renginių įgyvendinimo ir prevencinės veiklos vykdymo stipriai prisideda ir Naktiniame Vilniaus avilyje jau įsikūrusios bei planuojančios įsikurti NVO: Všį „Jauna banga“, Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“, „Pozityvo dirbtuvės“ ir kitos. Bendros veiklos bus vykdomos kartu su  Všį „Jaunimo linija“. Ši organizacija rūpinsis, jog Naktiniame Vilniaus avilyje nuolat atsirastų ne vien naujų pramogų, bet ir būtų užtikrinama pagalba su alkoholio ar narkotikų vartojimo, emocinės sveikatos problemomis susiduriantiems asmenims.

Nuo rudens Naktiniame Vilniaus avilyje taip pat pradės veikti netradicinė švietimo erdvė „THE CLASSROOM“, orientuota į moksleivius. Šioje erdvėje vyksiančios pamokos bus orientuotos į kompetencijas, kurių mokiniai dažniausiai nesulaukia formaliojo švietimo metu, o pamokas ves savo sričių profesionalai.

Naktinio Vilniaus avilio komanda teigia, jog vienas iš pagrindinių erdvės variklių taps šią žiemą turinti atsidaryti internetinė Miesto radijo stotis. Radijo studiją planuojama įrengti pirmajame pastato aukšte, kad radijo „virtuvę“ pro panoraminius langus galėtų stebėti visi praeiviai. Viena iš radijo ypatybių – galimybė pratęsti laidose vykusias diskusijas ir pokalbius šalia radijo įsikursiančioje socializacijos erdvėje.

„Miesto radijo stoties laidose bus diskutuojama ne vien aktualiausiais, bet ir vis dar per mažai dėmesio sulaukiančiais klausimais. Didelis dėmesys bus skiriamas ir narkotikų bei alkoholio prevencijos temai. Laidų kūrėjais taip pat gali tapti visi, kurie turi, ką pasakyti – tereikia susisiekti su mūsų komanda. Bet svarbiausia yra tai, kad laidų pašnekovai ar vedėjai atgalinį ryšį iš klausytojų galės gauti čia ir dabar. Įsivaizduokite, kiek kartų klausydami radijo laidos svarstėte, kad norėtumėte užduoti dar kelis rūpimus klausimus pašnekovui. Dabar tai taps realybe, tereiks užsukti į Naktinį Vilniaus avilį ir pasikviesti pašnekovą puodeliui kavos socializacijos erdvėje,“ – idėją pristato J. Nainys.

Naktinio Vilniaus avilio komanda pabrėžia, jog tai erdvė, kuriama visų į ją užėjusių, todėl visus, užsukusius į Vilniaus g. 22 įsikūrusią erdvę ar internetinį puslapį www.naktinisvilniausavilys.lt ir turinčius idėjų, kviečia susisiekti su Naktinio Vilniaus avilio komanda.