Vilniaus Bernardinų sode – „skambanti“ kelionė po tolimiausius pasaulio laukinės gamtos kampelius

 

Tik rugpjūčio 13–17 d. apsilankę Vilniaus Bernardinų sode patirsite įspūdžių kupiną kelionę po tolimiausius pasaulio laukinės gamtos kampelius – sode skambės unikali garso instaliacija „Gamtos scena“.

„Šią vasarą sumažėjus galimybei keliauti ir lankyti įvairias pasaulio vietas, siūlome patirti kelionių po tolimus laukinės gamtos kampelius įspūdžius – žaliuojančiame Vilniaus Bernardinų sode, kuris nuo ketvirtadienio iki pirmadienio virs neįprasta scena, skambės įvairių laukinių gyvūnų orkestras, o jo skleidžiami garsai sode organiškai susilies į vientisą natūralios gamtos garsų simfoniją“, – į unikalų performensą po atviru dangumi kviečia renginio organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

Pasivaikščiojimas po Bernardinų sodą, rugpjūčio 13–17 d. lankytojams suteiks galimybę išgirsti kasdienį gyvūnų gyvenimo ritmą natūraliomis sąlygomis. Sodo teritorijoje bus įrengtos 6 teminės erdvės, kuriose galima bus patirti unikalią skirtingų platumų fauną. Kiekvienoje jų skambantys garsai leis lankytojams išgirsti laukinių gyvūnų pasaulį iš arti, lyg jie būtų laisvėje, čia pat šalia mūsų. Apsilankymas Bernardinų sode taps pačia saugiausia kelione džiunglėmis, vandenynais, savanomis, stepėmis bei miškais, kurie pilni įvairių gyvybės formų garsų.

Žmogus visais laikais atgaivos ieškojo gamtoje, kur praleistas laikas įkvepia, padeda gyventi sveikiau ir laimingiau. Šiandien gamtos dažniausiai ieškome nuo miesto šurmulio pabėgdami į užmiestį, kur daugiau erdvės, miškų ir ramiems pasivaikščiojimams skirtų takų. Tačiau Vilniui, kuriame gausu parkų ir skverelių, tai negalioja – jis garsėja kaip viena labiausiai žaliuojančių sostinių pasaulyje. Dar XV a. darbščių vienuolių bernardinų Gedimino kalno papėdėje sukurtas – Bernardinų sodas (anksčiau vadintas Sereikiškių parku), šiandien yra jauki, vilniečių itin pamėgta poilsio su šeima vieta, kur gamtos apsuptyje gera atsikvėpti nuo miesto šurmulio ir skubėjimo. Atvirų ir uždarų žalių erdvių sistema su saulėtomis pievomis, kalneliais, alpinariumu, tvenkiniais ir fontanais besipuikuojantis, Vilnelės vingyje įsikūręs sodas yra ideali vieta projektui, kuriuo organizatoriai nori atskleisti natūralios gamtos didybę ir tuo pačiu atkreipti dėmesį į atsakingo elgesio gamtoje svarbą.

Garso instaliacija „Gamtos scena“ – tai visai šeimai skirtas pasakojimas apie laukinės gamtos ritmą ir neatsiejamą žmogaus ir gyvūnijos pasaulio ryšį, kurį privalome sąmoningai puoselėti ir saugoti.

Garso instaliacija „Gamtos scena“ Bernardinų sode veiks nuo 10 iki 20 val.

Renginio metu kviečiame saugoti save ir kitus – laikytis saugaus atstumo!

Bernardinų sodas lankytojams atidarytas kasdien nuo 7 iki 22 val. Lankymas nemokamas.

 

Projekto organizatorius – Vilniaus kultūros centras

Projekto rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė

Projekto partneris – Vilniaus miesto parkai

 

Apie projektą feisbuke: https://www.facebook.com/events/2353986684895746/