Svarbi informacija
Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė 9-ąjį kartą kviečia pažinti viduramžių ir renesanso epochų amatų tradicijas
2020 m. rugpjūčio 21-22 d. Vilniuje, Rotušės aikštėje, vyks 9-oji Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatų, menų ir cechų tradicijų šventė. Mugė vilniečiams žinoma nuo XVII amžiaus vidurio, kuomet ji pirmą kartą buvo paminėta Vilniaus puodžių cecho statute 1664 metais.
Dvi dienas vykstanti Šv. Baltramiejaus mugė prasideda iškilminga visų dalyvių amatininkų eisena, nešina istorinėmis cechų vėliavomis nuo Aušros vartų, Vokiečių, Dominikonų, Šv. Jono, Pilies gatvėmis iki Rotušės aikštės. Renginio metu vilniečiai ir miesto svečiai gali pažinti atgaivintus miestiečių amatus, stebėti amatų demonstravimus, patys įsijausti į amatininko kailį ir pabandyti žiesti puodynę, verpti siūlus, austi audinį, nusikalti monetą ir pan., taip pat pasigrožėti vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso laikotarpių kostiumais, pamatyti, kaip atrodė ir kovojo XVII a. kariai, laisvalaikį praleisti pagal rekonstruojamos epochos tradicijas, šokius, muziką bei kitas pramogas, klausyti paskaitų apie minimo laikotarpio auksakalių cecho ir meistrų istoriją, įsigyti profesionalių amatininkų gamybos rekonstruotus XV-XVII a. dirbinius.
Mugės programoje svečių laukia ne tik dešimtys muzikos, šokių, karybos pasirodymų. Šiais metais amatų demonstravimo programa kvies amatus pažinti iš arčiau – daugiau nei 70 amatininkų-rekonstruktorių gyvai demonstruos ir mokys įvairiausių senovės paslapčių: nuo duonkubilio šulų obliavimo, medinių skulptūrų drožybos ar LDK valdovų žiedų dekoravimo technikų iki archajiškos stiklo karolių gamybos.
Organizatoriai vilniečius ir miesto svečius kviečia drauge švęsti šią miesto amatininkų šventę, taip paminint 525-ąsias Vilniaus auksakalių cecho įkūrimo metines – 1495 m. rugpjūčio 23-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Trakuose patvirtino pirmojo LDK Auksakalių cecho statutą. Tai pirmasis Lietuvoje įkurtas amatininkų cechas, nuo kurio prasidėjo visa amatų cechų istorija Lietuvoje, trukusi nuo XV a. pabaigos iki XIX a. pabaigos.
Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė – sertifikuota Lietuvos tautinio paveldo dalis, atgaivinamų amatų, miesto kultūros tradicijų puoselėtoja. Ši atgaivinta šventė yra nematerialaus kultūrinio paveldo vertybė, reikšmingai stiprinanti Vilniaus istorinio miesto centro – UNESCO Pasaulio paveldo vietovės kultūrinį turinį ir svarbą.
Tad susitikime ten, kur mūsų praeitis susitinka ateitį!
Renginio lankytojų prašome laikytis visų prevencinių priemonių dėl COVID-19: laikytis saugaus atstumo, plauti rankas ir įtrinti jas dezinfekciniu skysčiu, asmenų, kuriems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai, nevykti į renginį.
Pagrindinis renginio organizatorius – Vilniaus dailiųjų amatų asociacija.
Organizatoriai: VšĮ „Amatų gildija“, VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, Amatininkų klubas „Dvaro meistrai“.
Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.
Partneriai: Lietuvos nacionalinis muziejus, VšĮ Europos humanitarinis universitetas, VšĮ Vilniaus rotušė, VšĮ „GO Vilnius“, Restoranas „Marceliukės klėtis“.
Informacinis partneris: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT).
Taip pat skaitykite:
Penktadienį Vingio parke vyks A. Mamontovo koncertas: aktuali informacija renginio dalyviams
Šį penktadienį (birželio 9 d.) Vingio parke vyks Andriaus Mamontovo koncertas, kurio metu laikinai keisis automobilių eismo organizavimas, o viešasis transportas kursuos ilgiau ir dažniau. Eismo ribojimai Vingio parko prieigose Birželio 9 d. Vingio parke nuo įvažiuojamojo kelio... ❯❯❯
2023-06-08
Jau šeštadienį Šaltibarščių festivalis Vilnių nudažys rožine spalva
Jau šį šeštadienį (birželio 10 d.) Vilnius nusidažys rožine šaltibarščių spalva – mieste vyks pirmasis „Pink Soup Fest“ (liet. „Rožinės sriubos festivalis“). Apie 100 partnerių siūlys išskirtines, su šaltibarščiais susijusias veiklas ir pramogas. Renginio... ❯❯❯
2023-06-06
Vilniaus gyvenamieji rajonai trečią kartą tapo atvira muzikos sale
Gyvenamųjų rajonų kiemai dviem dienoms jau trečią kartą tampa atvira muzikos sale, kurioje 4 muzikos erdvėse koncertuoja 24 atlikėjai bei grupės. Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir asociacija AGATA miesto gyventojus bei svečius kviečia į muzikos festivalį, skirtą... ❯❯❯
2023-06-03
Savivaldybės viešosios tvarkos skyriui – 15 metų
Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui jau 15 metų. Prieš pusantro dešimtmečio sostinėje įsteigti specializuotą už viešosios tvarkos priežiūrą ir kontrolę atsakingą padalinį buvo itin didelis poreikis. Per tuos metus reikšmingai išaugo ir pats Skyrius, ir jo... ❯❯❯
2023-06-02
Birželio 2–11 dienomis renginių metu Vilniuje bus laikinų eismo ribojimų
Sostinės savivaldybė informuoja, kad birželio 2 d. 6–10.30 val., organizuojant elektromobilių lenktynių starto ceremoniją ir elektromobilių ekspoziciją, Gedimino prospekto dalyje nuo Vasario 16-osios iki J. Tumo-Vaižganto gatvės laikinai bus draudžiamas transporto priemonių... ❯❯❯
2023-06-01
Jau šį savaitgalį į Karoliniškes kvies nemokamas grupės „8 Kambarys“ koncertas: skambės kūriniai iš būsimo albumo
Jau šį savaitgalį Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir asociacija AGATA kviečia į trečius metus vykstantį muzikos festivalį „Vilnius – atvira muzikos salė“, skirtą sostinės 700 metų jubiliejui. Netikėčiausiose miesto erdvėse įrengtose scenose nemokamus... ❯❯❯
2023-06-01