Sostinės ugdymo įstaigoms ieškomi vadybos profesionalai – kviečia dalyvauti konkursuose

Vilniaus savivaldybė ir toliau aktyviai sprendžia vis dar aktualią švietimo įstaigų vadovų poreikio problemą ir vadybos kokybės stiprinimo klausimus – nuo šiol kviečia švietimo įstaigose dirbti profesionalus ir įgyvendina svarbius pasikeitimus, organizuodama Švietimo įstaigų vadovų konkursus. Viena pagrindinių naujovių – norint dalyvauti konkurse užimti ugdymo įstaigos vadovo poziciją, nebereikalaujama turėti pedagoginio išsilavinimo.

„Kuriant šiuolaikiškas, laisvas asmenybes ir ugdančias švietimo įstaigas, svarbu užtikrinti profesionalų ir kokybišką vadovavimą. Norime į mokyklas bei darželius pakviesti dirbti tikrus savo sferos profesionalus, kurie nebijos įgyvendinti pokyčių ir pritaikys savo kvalifikacijas, įgautas kitose srityse. Nuo šiol kviečiame kandidatuoti asmenis, turinčius verslo vadybos magistro kvalifikacinį laipsnį arba viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį. Tikiu, kad tokį išsilavinimą turintys kandidatai yra būtent tai, ko ieškome ir tai, kas padarys tą ilgai lauktą pokytį mūsų ugdymo įstaigose“, – pasakojo sostinės mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Supaprastintos ir kitos sąlygos dalyvaut konkursuose. Nuo šiol konkursai vyks trumpiau – ne šešis, kaip iki šiol, o tik keturis mėnesius. Kita naujovė – Nacionalinėje švietimo agentūroje kompetencijų vertinimo balai bus sumuojami su konkurso atrankoje gautais įvertinimais. Anksčiau pretendentai nebuvo vertinami, o tik gaudavo pažymas apie atitikimus kompetencijoms. Be to, iki šiol konkursų laimėtojus tvirtindavo miesto taryba, dabar tai darys meras savo potvarkiu.

„Tikimės, kad šios ir kitos naujovės padės atrasti pačių tinkamiausių kandidatų. Procedūros sutrumpės, tad nereiks laukti ilgus mėnesius konkurso rezultatų, atrankos bus paprastesnės, tad dalyvauti galės daugiau kandidatų, iš kurių galėsime atrinkti profesionaliausius ir labiausiai tinkančius konkrečiai švietimo įstaigai vadovus“, – sakė Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vedėja Lina Koriznienė.

Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo 59 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad nuo šiol, jeigu asmuo vienoje švietimo įstaigoje vadovo pareigas ėjo ne mažiau kaip 10 metų, jam galės būti atliktas prilygintas kompetencijų vertinimas švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka – anksčiau vertinimas buvo atliekamas išdirbus 20 metų.

Jau kitą savaitę prasidės pirmieji konkursai užimti švietimo įstaigų vadovų pozicijas – naujų vadovų ieškos Naujamiesčio mokykla bei „Pelėdos“ pradinė mokykla. Konkursai bus skelbiami rugpjūčio 17 d., visa informacija apie kitus reikalavimus bus skelbiama www.vilnius.lt/karjera.