Vilnius ruošiasi „Sostinės dienoms“ – šiemet pasirengimas kitoks, nei bet kada anksčiau

 

Kaip ir kasmet, pirmąjį rugsėjo savaitgalį Vilnius ruošiasi visus pakviesti į „Sostinės dienas“ – į didžiausią miesto festivalį atvirose erdvėse, kurį šiemet organizatoriai planuoja ypač atsakingai, atsižvelgdami į Lietuvą ir pasaulį paveikusią koronaviruso pandemiją. Rugsėjo 4–6 dienomis rengiamos šventės programoje iki karantino buvo planuojami dideli masiniai renginiai, buvo patvirtinti garsių užsienio atlikėjų pasirodymai, pritraukiantys tūkstančius vilniečių ir miesto svečių. Tačiau pandemija radikaliai pakeitė šiuos planus, laukiami užsienio atlikėjų koncertai tapo neįmanomi, tad organizatoriams teko sukurti beveik naują renginių programą.

Joje ypatingas dėmesys skiriamas renginių lokacijoms ir atstumams tarp jų, kurie šiemet bus daug didesni nei ankstesniais metais, o koncertinėse lauko scenose dominuos ryškiausi Lietuvos atlikėjai. Nuo tradicinėmis tapusių renginių vietų – Gedimino prospekto ir Katedros aikštės – „Sostinės dienų 2020“ lankytojams teks įveikti kiek ilgesnes distancijas iki kitų festivalio erdvių. Pavyzdžiui, ankstesniais metais itin populiari renginių vieta Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto šiemet perkeliama į labiau nutolusią erdvę prie Baltojo tilto, kuri yra ne tik visiškai renovuota, bet ir daug kartų didesnė – tai padės žmonėms mėgautis renginiais išlaikant daug saugesnę distanciją.

Autorius K. Bingelis

„Šių metų „Sostinės dienose“ kviesime vilniečius ir miesto svečius ne tik patirti naujų įspūdžių, bet ir mėgautis saugiais pasivaikščiojimais bei apsilankymais bene gražiausiose Vilniaus erdvėse“, – teigia šventę rengiančių „Vilniaus festivalių“ vadovas Remigijus Merkelys.

Jei ne dėl savęs, tai dėl kitų

Populiariausios Vilniaus miesto šventės rengėjai kviečia visus būti atsakingais ir pasirūpinti savo, artimųjų bei bičiulių saugumu. Nors Vyriausybės reikalavimas skelbia, jog dėvėti apsauginę kaukę privaloma tik uždarose patalpose, „Sostinės dienos“ prašys vilniečių supratimo bei kvies nepamiršti kaukių net ir lankantis atvirose šventės erdvėse. „Būkime supratingi ir padarykime viską, kad po festivalio neatsirastų pretekstas vėl uždaryti kultūros renginių, kad po „Sostinės dienų“ galėtų ir toliau vykti koncertai, operos, teatro, šokio spektakliai bei kiti publikos laukiami meniniai pasirodymai. Tegu vilniečiai ir sostinė būna pirmasis miestas, tapęs pavyzdžiu kaip atsakingai rengti šventes miestiečiams ir pasiūlęs saugių festivalių tradiciją“, – šventės lankytojų prašo „Vilniaus festivalių“ vadovas, pridurdamas: „net jei kažkam trūksta noro užsidėti kaukę dėl savęs, padarykime tai dėl kitų“.

„Sostinės dienos“ šiemet pristato ir naujas festivalio lokacijas, padedančias renginio lankytojams atrasti įvairių įspūdžių ir praturtinančias festivalio programą.

Naujas Vilniaus miesto traukos taškas – atnaujinta erdvė prie Baltojo tilto

Neries krantinėje ties Baltojo tilto sporto aikštynu „Sostinės dienose“ šiemet įsikurs „Gero maisto krantas“, užpildytas gausybės „Food Truck“ maisto vagonėlių, kurie pasiūlys išskirtinį meniu visiems pasiilgusiems įdomesnio, įvairesnio maisto. O prieplaukoje ant vandens įrengtoje „Atspindžių“ scenoje skambės nuotaikinga įvairių Lietuvos atlikėjų bei grupių gyvai atliekama muzika.

Vilniečių bei sostinės svečių itin pamėgta ir laukiama tradicija tapusi vandens 3D video projekcija ant Neries upės taip pat keliasi prie Baltojo tilto erdvių, kur gerėtis unikaliu vizualiniu projektu bus galima laikantis itin saugaus atstumo.

Kita festivalio naujovė – „Knygų aikštė“

Išskirtinis dėmesys šiemet skiriamas literatūrinių renginių mėgėjams – pristatoma nauja „Sostinės dienų“ erdvė. Šalia Katedros aikštės, tarp varpinės ir Lietuvos nacionalinio muziejaus parko įsikurs jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų paviljonas „Knygų aikštė“. Mažąja knygų muge vadinamoje erdvėje vilniečiai galės atrasti mėgstamiausias savo leidyklas, jų knygas, susitikti su populiariais rašytojais, dalyvauti knygų skaitymuose.

Šventės tradicija – jau penkioliktus metus „dūzgiantis“ Gedimino prospektas

Festivalio nuolatiniu traukos centru ir miestiečių lankomiausia vieta tapęs Gedimino prospektas šiemet vėl linksmai „dūzgės“. Nuo Katedros iki V. Kudirkos aikštės, t.y. „Menų ir muzikos gatvėje“, tarsi promenadoje bus galima susipažinti su lietuvių keramikos meistrų, tapytojų, grafikų kūryba bei įvairiais dirbiniais. Naujausias šiuolaikinio dizaino tendencijas V. Kudirkos aikštėje pristatys „Stiliaus lokacijos“ kūrėjai – juvelyrinių dirbinių, aksesuarų, galanterijos ar interjero detalių autoriai kvies pasidomėti netikėtais atradimais ir meninėmis idėjomis. Gera žinia skanumynų mėgėjams – „Gardžių lauktuvių kelias“ šiemet Gedimino prospekte nusidrieks nuo A. Jakšto gatvės iki pat Lukiškių aikštės.

Didieji festivalio koncertai tradiciškai bus rengiami Katedros aikštėje.

„Sostinės dienos 2020” vyks rugsėjo 4–6 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – www.sostinesdienos.lt