„Grinda“ valo daugiabučių kiemų lietaus surinkimo šulinius

Vilniaus miesto savivaldybės įmonė  „Grinda“,  rūpinasi ne tik pagrindinėmis miesto gatvėmis,  bet ir pradeda valyti lietaus vandens surinkimo šulinėlius daugiabučių kiemuose.

Iki rudens likus mažiau nei dviem savaitėms, sinoptikai vis dažniau kalba apie artėjančias orų permainas – nors šilumos netrūks, tačiau vis dažniau lis.  Tam, kad po liūties dėl iškritusio didelio kritulių kiekio  nebūtų apsemtos  gatvės ir kiemai, užtvindomi rūsiai bei garažai „Grindos“ specialistai jau dabar imasi lietaus nuotekų surinkimo sistemos valymo darbų.

Šiuo metu Lietuvoje vyraujantys šilti ir sausi orai yra itin palankūs nuotekų sistemos valymo darbams atlikti. „Grindos“ specialistai jau sudėliojo maršrutus ir pradeda valyti daugiabučių kiemuose esančius lietaus surinkimo šulinius.

Hidrodinaminės mašinos aprūpintos aukšto slėgio vandens siurbliais, kurie padeda išvalyti sąnašas lietaus nuotekų surinkimo šulinėliuose ir kolektoriuose. Išvalius sąnašas, lietaus vanduo greičiau suteka į kolektorius, sumažėja kiemų ir gatvių užtvindymo tikimybė.

Aukšto slėgio vandens srovės pagalba sąnašos įsiurbiamos į specialias talpas. Plovimui naudojamas išsiurbtas iš vamzdyno vanduo – jis filtruojamas ir gali būti naudojamas dar ir dar kartą.

Vilniaus mieste „Grinda“ prižiūri daugiau nei 1200 km lietaus nuotekyno magistralinių inžinerinių tinklų, daugiau nei 53 tūkst. šulinių, 24 tūkst. lietaus surinkimo šulinėlių.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt