Vilnius paskirstė 100 tūkst. eurų meno ir kultūros kūrėjų stipendijoms

Vasaros pradžioje Vilniaus savivaldybės paskelbtame konkurse kultūros ir meno kūrėjams, nukentėjusiems dėl karantino, stipendijoms gauti finansinę paramą laimėjo net 72 kultūros ar meno kūrėjai. Jų stipendijoms – veiklai paskatinti ir palaikyti – paskirstyta net 106 500 Eur.

„Esame laimingi, galėdami padėkoti ir paskatinti kultūros ir meno talentus, jų kūrybiškumą, skirdami stipendijas. Kviečiame ir toliau kurti Vilniui, savo talentą skleisti sostinėje – taip drauge puoselėsim mūsų mylimo miesto gyvybingumą, veržlumą ir vilnietišką tapatybę. Vilnius rūpinasi ne tik mokyklomis, infrastruktūros atnaujinimo darbais, žaliu miesto rūbu, bet kartu daug dėmesio skiria ir vilniečių kultūros puoselėjimui, meno kūrėjų veiklos mecenavimui. Šį prasmingą konkursą laimėjo per 70 kūrėjų, tad neabejojame – po tokio impulso Vilniuje turėsime dideles galimybes talentams augti, garsinti sostinę“, – sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Stipendijų kultūros ar meno kūrėjams konkursui paraiškas pateikė net 298 kūrėjai. Po pirminės paraiškų atrankos ir Lietuvos kultūros tarybos stipendijų skyrimo rezultatų, Stipendijų kultūros ar meno kūrėjams skyrimo ekspertų komisija ir Lėšų kultūros ar meno kūrėjų stipendijoms skyrimo komisija įvertino 231 paraišką. Iš jų komisijos atrinko 72 paraiškas, kurioms ir skirtas 106 500 Eur finansavimas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Stipendijos skirtos kultūros ar meno kūrėjams, kurių paraiškos surinko 62,33 ir daugiau balų iš maksimalios 70 balų sumos. Po 18 remiamų kultūros ar meno kūrėjų savo veiklą vykdys muzikos ir dailės srityse, 6 literatūros, 5 tarpdisciplininio meno, po 4 teatro ir dizaino, po 3 fotografijos meno ir architektūros bei kultūros paveldo srityse, o likę 11 kūrėjų vykdys mišraus tipo veiklas, susijusias su keletu kultūros ar meno sričių.

Finansavimas kultūros ar meno kūrėjams skirtas atsižvelgiant į pateiktų paraiškų turinį ir jose pateikiamas kultūros ar meno kūrėjų veiklas, jų meninę ir kultūrinę vertę Vilniaus miestui, aktualumą, idėjos tikslingumą, numatomą sklaidą ir kitus paraiškų vertinimo kriterijus.

Šio konkurso dėka palaikomi Vilniaus miesto savivaldybėje dirbantys ir veikiantys kultūros ar meno kūrėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negavo ar negalėjo pretenduoti į valstybės skiriamą paramą kultūros ar meno kūrėjams, ir skatinamas jų veiklos tęstinumas, susidūrus su kūrybiniais sunkumais dėl paskelbto karantino ar jam pasibaigus.

Birželio 22 d. buvo paskelbti iš viso trys konkursai finansinei paramai Kultūros sričiai gauti, tad iš viso šis sektorius Vilniuje paremtas net 500 tūkst. Eur.

Stipendijų rezultatus ir detalesnę informaciją rasite: https://vilnius.lt/lt/kultura-ir-sportas-svietimas/paskelbti-stipendiju-kulturos-ar-meno-kurejams-skyrimo-rezultatai/

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt