Aktyviausia ir turiningiausia „Sostinės dienų” scena – „Veiksmai“ prie V. Kudirkos aikštės

 

Netrukus vilniečius ir sostinės svečius į ilgametę turiningos šventės tradiciją puoselėjantį festivalį suburs tris dienas vykstantys kultūros bei meno renginiai. Rugsėjo 4-6 dienomis „Sostinės dienos” sukvies visus į gražiausias Vilniaus erdves, kur miestiečiai klegės įvairiuose renginiuose ir vaikščiodami keliaus iš vienos lokacijos į kitą, atrasdami prasmingas pramogas. Centrinė festivalio erdvė ir šventės arterija – „dūzgiantis“ Gedimino prospektas, o jo svarbiausias traukos taškas – pagrindinė prospekto muzikinė scena prie V. Kudirkos aikštės.

Gedimino prospekto scena „Veiksmai“ prie Kudirkos aikštės

Kaip teigia festivalio rengėjai, ši sceninė erdvė – pati aktyviausia ir turiningiausia visų festivalio scenų programoje, tiek įvairių jos dalyvių, tiek pasirodymų gausos prasme. Šeštadienį čia jau nuo pat vidurdienio „Sostinės dienų“ lankytojus linksmins Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“, vienijantis muzikantus iš įvairių fakultetų ir grojantis klasikinę, džiazo, populiariąją muziką. Vėliau scenoje išvysime vasaros konkurso „Muzikos talentų lyga“ dalyvius – varžysis solistai, duetai, vokalinės  vaikų ir jaunimo grupės, suvažiavę iš visos Lietuvos. Būsimos populiaraus dainavimo žvaigždės surengs daugiau nei dvi valandas trunkantį renginį.

Sostinės dienos’19. Foto Karolis Bingelis

Vėliau šeštadienio popietę visus pakvies meniškos sielos atlikėja Migloko, kurios dainose nuskamba ir electro, ir live kompozicijos, apimančios klasikinį džiazą, Afrikos ritmus, soulą, hiphopą ir house muzikos stilius. Po jos savo koncertą surengs publikos ypač laukiami „Kūjeliai“, savo energija ir nuoširdumu užkariavę daugybės gerbėjų širdis.

Neabejotina šeštadienio intriga – legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas ir „Skamp“ narys Viktoras Diawara, kurie užvaldys „Veiksmų“ sceną su savo bendru projektu „KAnDIs“. O vakare šią sceną sudrebins didžiulio populiarumo sulaukusi ir minias gerbėjų turinti roko grupė „Colours of Bubbles“, kurios kiekvienas koncertas padovanoja visiems įspūdingą modernių indie roko garsų sintezę. Šeštadienio „Veiksmų“ scenos epilogas – grupė „Fused Trio“, gyvai generuojanti stilius nuo free-jazz’o iki drum‘n bass’o ar stoner bosanovos.

Sekmadienį „Sostinės dienų“ lankytojus pažadins „Muzikos talentų lyga“ – šįkart dvi valandas trunkančiu Laureatų koncertu. Po jaunųjų dainininkų pasirodymo „Veiksmų“ sceną užlies „Rakija Klezmer Orkestar“ muzika, kurios temperamentą įkaitina klezmer, romų, balkaniška muzika. Įsiaudrinusius klausytojus atokvėpiui pakvies lengvu melancholijos šydu apgobtos grupės „Elnio Rago Miškas“ dainos. Pavakarėj nuvilnys ypač laukiamos roko grupės „Jauti“ dainos, po kurios visi galės patirti dar daugiau džiaugsmingų emocijų – viena laukiamiausių lietuviškų grupių „Baltasis Kiras“ pasiūlys keisti realybės matymą ir pakilti į paukščio skrydį.  Sekmadienio „Veiksmų“ finaliniai akordai patikėti karščiausiems „latino“ muzikos ambasadoriams – populiariesiems „Planeta Polar“ atlikėjams, kurie visuomet pavergia nuoširdžiomis dainomis.

„Stiliaus lokacija“ – kūrybinį mąstymą ir išskirtinę patirtį teikiantis renginys

Greta „Veiksmų“ scenos, V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte nuo Jogailos g. iki Jakšto g. bus išsidėsčiusi stilingiausių miesto gyventojų ir svečių pasivaikščiojimo vieta, kurioje bus galima supažindinti su naujausiais kūrėjų ir dizainerių darbais. V. Kudirkos aikštėje susibūrę menininkai šiemet dėmesį kviečia visus susitelkti į kūrybinį procesą, drąsiai į jį įsitraukti ir įgyti išskirtinę patirtį, o gal net savyje pažadinti kūrėją. Nuo pirštų iki plaukų galiukų pasipuoš kiekvienas, užsukęs į „Stiliaus lokaciją”.

Žaidimai bei smagūs nuotykiai – „Vaikų ir šeimų parke“

Jaukioje medžių paunksmėje priee Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Karaliaus Mindaugo paminklo įsikūręs „Vaikų ir šeimų parkas” net tris dienas nekasdienes pramogas paties mažiausiems bei visiems, išsiilgusiems nerūpestingo vaikystės juoko. Aikštės šachmatai, karuselės, batutai, gigantiški plastikiniai burbulai ir kiti atrakcionai išsklaidys net mažiausią nuobodulio debesėlį.

„Sostinės dienų“ organizatoriai prašo vilniečių supratimo, sąmningumo bei kviečia renginiuose dalyvauti dėvint kaukę. Pasiimk savo teigiamas emocijas „Sostinės dienose“!

Festivalis vyks rugsėjo 4–6 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – www.sostinesdienos.lt