Vilniaus 100 km trasa kviečia pasitikti rudens grožį

 

Šią vasarą įrengtoje 100 km bekelės (trail) trasoje aplink Vilnių galima sutikti vis daugiau žmonių. Nuostabia gamta ir puikiais panoraminiais vaizdais pasižyminčią trasą pamėgo visi – mėgstantys aktyvią ir sveiką gyvenseną žmonės, profesionalai ir bekelės bėgimo mėgėjai.

Kiekvieną rugsėjo mėnesio pirmadienį tęsis Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ „Sveiko miesto“ inicijuotos nemokamos „trail“ bėgimo treniruotės su Lietuvos orientavimosi sporto federacijos (LOSF) nariu, daugkartiniu Lietuvos čempionu Viliumi Aleliūnu.

Per pirmuosius septynis užsiėmimus treniruočių dalyviai galėjo įveikti trasos atkarpas, besidriekiančias tarp Stalo kalno, Pūčkorių atodangos, Burbiškių, Pasakų parko, Šeškinės ozo ir kitų vaizdingų sostinės vietovių. Įdomu tai, kad kiekvieną kartą įveikiant tą pačią atkarpą gamta ir vaizdai gali skirtis, nes vasarą užauga žolė, natūraliai kinta gamta, rudenį krenta lapai ir atsiranda naujų spalvų.

„Trasą išbando vis daugiau žmonių, gauname įvairius atsiliepimus. Pagal žolę matosi, kad vasarą šį taką išbandė nemažai žmonių. Treniruočių dalyviai apie trasą atsiliepia džiaugsmingai, emocijos geros. Tik pastebėjau, kad dauguma žmonių tikisi lengvesnio tako negu jis yra iš tikrųjų“, – pasakojo V. Aleliūnas.

Paskutinės treniruotės vyks ne mažiau įspūdingose vietose. Rugsėjo 7 ir 14 dienomis 18 val. bus įveikiamos atkarpos tarp Verkių ir Žaliųjų ežerų, rugsėjo 21 dieną bus bėgama nuo Verkių iki Antakalnio, o rugsėjo 28 dieną vyks paskutinė treniruotė, kurios metu bus finišuojama toje vietoje, kur buvo duotas pirmojo užsiėmimo startas – ant Stalo kalno.

„Paskutiniai etapai yra daug kam žinomi, nes, pavyzdžiui, aplink Žaliuosius ežerus yra labai daug takų ir tikrai nemažai žmonių yra bent dalį trasos išvaikščioję. Maršrutas nuo Verkių iki Antakalnio per Kryžiaus kelius taip pat yra gana populiarus. Paskutinė atkarpa Sapiegynėje bus fiziškai tikrai sunki, bet su gražiomis panoramomis. Bet kokiu atveju, kviečiame išbandyti kiekvieną atkarpą, nes visur yra bent dalis maršruto, kuris menkai žinomas. Mūsų tikslas ir yra parodyti ne tik įprastus ir plačiausius kelius, bet ir mažesnius takelius, kur galima smagiai leisti laiką, vaikščioti arba bėgioti su šeima ir vaikais“, – pabrėžė V. Aleliūnas.

Trasos iniciatoriai visiems, norintiems išbandyti trasą rugsėjo mėnesio treniruotėse, pažada aktyvų ir prasmingą laiką.

„Galime pažadėti rudeninę panoramą, įvairiaspalvius medžius ir puikų laiką gamtoje“, – pridūrė žymus orientacininkas.

Aleliūnas yra minėjęs, kad Vilniaus 100 km trasa ateityje turėtų pritraukti ir sportininkus iš užsienio, o taip pat galėtų vykti didelės tarptautinės bekelės bėgimo varžybos. Dėl to trasa vis dar yra tobulinama. Nuo spalio mėnesio planuojama gerinti trasos žymėjimą.