Prasidėjo didžiausia Vilniaus miesto šventė – „Sostinės dienos 2020“!

 


Gražiausiose Vilniaus erdvėse prasidėjo ilgamete tradicija tapusi didžiausia miesto šventė  –  festivalis „Sostinės dienos 2020”. Gedimino prospekte, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse, parke prie Lietuvos nacionalinio muziejaus ir naujoje renginio lokacijoje, Neries krantinėje ties Baltuoju tiltu, net tris dienas puikią nuotaiką dovanoja įvairūs kultūros, muzikos renginiai ir įsimintinos pramogos. Kad šventė būtų dar smagesnė ir netyčia užklydęs kuklus lietus nesutrukdytų patirti puikių įspūdžių, lankytojų prašome nepamiršti skėčių, rudeniniam orui tinkamos aprangos ir, žinoma, šventinės nuotaikos
!

Rugsėjo 4–6 dienomis planuojamos šventės programa šiemet dėl karantino buvo pakoreguota ir vietoj užsienio atlikėjų pasirodymų „Sostinės dienų“ scenose žiūrovai išvys laukiamiausias Lietuvos grupes ir muzikos  atlikėjus, kurie sukurs geriausių emocijų kupinus vakarus.

„Vilnius – bendruomeniškumą puoselėjantis miestas, kuriame per amžius išsaugoti daugiakultūriai lobiai atviri visiems ir kurio ilgametes tradicijas kuria kiekvienas mūsų. Tai vienas pažangiausių miestų, rodančių pavyzdį kitiems, kai sudėtingose situacijose būtini apgalvoti veiksmai ar išmintingi sprendimai. Dabartinėse aplinkybėse, kurias dėl koronaviruso išgyvena visas pasaulis, „Sostinės dienose“ tikimės vilniečių bei svečių supratingumo, tolerancijos, atidos ir kantrybės. Prašome festivalio renginiuose dalyvauti dėvint kaukes ir pasirūpinti ne tik savo, bet ir artimųjų saugumu. Sukurkime jaukių ir saugių miesto švenčių tradiciją”, – kvietė Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Vilniečiai bei jų bičiuliai, atėję į „Sostinės dienas“, galės susipažinti su naujausiomis vizualiųjų menų ekspozicijomis, gurmaniškomis naujovėmis, atrasti unikalius dizaino ir meno dirbinius, išvysti nepakartojamą 3D vaizdo projekciją ant vandens, aplankyti įvairus renginius ir pasisemti puikios nuotaikos ilgam.

Ilgametės šventės lankytojų pamėgta promenada „Dūzgiantis prospektas“, šiemet sudaryta iš „Menų ir muzikos gatvės“, „Stiliaus lokacijos“, „Gardžių lauktuvių kelio“ ir „Aktyvaus laisvalaikio erdvės“ Lukiškių aikštėje, išpildys kiekvieno pačius įnoringiausius poreikius.

Bene daugiausiai dėmesio „Sostinės dienose“ sulaukė Lietuvos širdyje, Katedros aikštėje, koncertavę „Eurovizijos 2020“ favoritai „The Roop“ ir hiphopo muzikos grupė „G&G Sindikatas” su programa „Unplugged“.


Rugsėjo 5-osios, vakarą didžiojoje scenoje išskirtinė dovana vilniečiams – gyvo garso ir vaizdo koncertas, kuriame publiką užburs elektroninės muzikos grupė „Happyendless“ su žinomais Lietuvos atlikėjais, ir vakaro kulminacija – Andriaus Mamontovo koncertas su grupe.

„Sostinės dienos“ šiemet pristato ir naujas festivalio lokacijas, kviečiančias atrasti naujus įspūdžius rekonstruotoje ir vilniečių pamiltoje erdvėje prie Baltojo tilto. Penktadienį ir šeštadienį nuo vėlyvo vakaro iki nakties prie Neries kranto susirinkusi publika bus panardinta į vandens 3D projekciją „Tas erdvinis būties lengvumas“. Šventės programoje – nemažai ir kitų renginių, kurie gerokai labiau, nei įprastai, pakvies vilniečius į ilgesnius pasivaikščiojimus ir padės laikytis didesnių distancijų bei saugesnio dalyvavimo šventėje. Vienas tokių – originali menininko Jurgio Pauliuko instaliacija „Miesto paukščiai”, kuri nusidrieks per modernų Saltoniškių gatvėje įsikūrusį verslo miestelį – atviroje erdvėje tarp naujai iškilusių unikalios minimalistinės architektūros pastatų. Tik sutemus ši instaliacija nušvis ypatingu, specialiai „Sostinės dienoms“ kurtu apšvietimu, kuris veiks visą naktį. Ši erdvinė instaliacija visus norinčius kvies įsiamžinti daugiau nei 1200 paukščių apsuptyje.

Rugsėjo pirmąjį savaitgalį kartu praleisti ir švęsti gyvenimą kviečiantis vilniečių laukiamas festivalis „Sostinės dienos“, kupinas pačių įvairiausių renginių, ruošiasi pateikti išskirtinę, nuotaikingą dovaną kiekvienam mūsų.

Dėmesio! Atsižvelgiant į naujausius Vyriausybės reikalavimus renginiams, žiūrovams bus privaloma registracija į Didžiuosius koncertus Katedros aikštėje ir į 3D projekcijos „Tas erdvinis būties lengvumas“ pristatymą.

Registracija į koncertus: https://bit.ly/3j8IMh2
Registracija į
3D projekcijos vakarus:https://bit.ly/2YMeDMM

„Sostinės dienų“ organizatoriai prašo vilniečių supratimo, sąmningumo bei kviečia renginiuose dalyvauti dėvint kaukę. Pasiimk savo teigiamas emocijas „Sostinės dienose“!

Festivalis vyks rugsėjo 4–6 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – www.sostinesdienos.lt