Nuo šiandienos greitaisiais testais pradedami tirti švietimo įstaigų darbuotojai

Nuo šiandien (rugsėjo 10 dienos 14 val.) šalia mobiliojo punkto (V. Gerulaičio g. 1 Vilniuje) laikinoje testavimo patalpoje pradedamas sostinės mokytojų ir kitų švietimo įstaigų darbuotojų testavimas greitaisiais testais, parodančiais ar anksčiau žmogus turėjo sąlytį su SARSCoV-2 ir ar susidarė antikūnai.

Vadinamuosius greituosius testus Vilniui perdavė Sveikatos apsaugos ministerija. 11 370 Vilniui skirtų testų užteks maždaug dviems trečdaliams savivaldybei pavaldžių švietimo darbuotojų. Testai mokytojams nėra privalomi, tik rekomenduoti. VESOC sprendimu pirmenybė teikiama mokytojams.

Testavimas mobiliajame punkte vyks tik užsiregistravusiems ugdymo įstaigų darbuotojams, gavusiems kviečiančią atvykti trumpąją SMS žinutę su individualiu kodu. Planuojama, kad per dieną bus atliekama apie 70 testų ir daugiau (pagal poreikį). Greitojo testo atsakymą bus galima sužinoti per maždaug 15 minučių. Pasitaikius atvejų, kai testas parodys teigiamą rezultatą – jog žmogus anksčiau jau turėjo sąlyti su SARSCoV-2, bus iškart atliekamas PGR tyrimas  mobiliajame punkte.

Nuotr. Kastyčio Mačiūno.

Mokyklų ir darželių darbuotojai visą informaciją apie galimybę išsitirti gaus iš savo įstaigos vadovų, pildys jiems skirtas anketas ir lauks SMS žinučių, kuriose bus tiksliai nurodyta, kada ir kur atvykti.
Į tyrimo vietą šalia mobiliojo punkto ugdymo įstaigų darbuotojai turės ateiti pėsčiomis, automobilius galima palikti visai šalia esančioje automobilių stovėjimo stotelėje. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir parodyti gautą žinutę su 6 ženklų kodu.

Jei ugdymo įstaigų vadovams kyla klausimų, pasikonsultuoti galima telefonu 211 2651.

Ištyrus švietimo įstaigų darbuotojus toliau bus tiriami valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai.
Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt