Savivaldybės Klientų aptarnavimo centre – išmanus termovizorius temperatūrai matuoti

 

Sostinės savivaldybės Klientų aptarnavimo centre įvairiais klausimais besilankantys vilniečiai gali pirmieji išbandyti stacionarų termovizorių, skirtą pasimatuoti temperatūrą, siekiant valdyti žmonių srautus per koronaviruso pandemiją. Išmanusis įrenginys pastatytas savivaldybės laukiamajame, juo gali naudotis tiek savivaldybėje besilankantys interesantai, tiek įstaigos darbuotojai, kurių pastate – beveik 800.

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės siūlomas naujas produktas termovizorius padeda greitai bekontakčiu būdu nustatyti temperatūrą.

„Vilniaus miesto savivaldybės pastate toks termovizorius labai praverčia, nes nereikia papildomo žmogaus, kuris matuotų visų ateinančiųjų temperatūrą. Be to, garsinis signalas, pranešantis apie padidintą temperatūrą, taip pat labai naudinga funkcija“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjas Vitalij Mosin.

Stacionaraus termovizoriaus naudą greitai pastebėjo ir lankytojai: „Manau, kad matuoti lankytojų temperatūrą tikrai svarbu, siekiant išvengti užsikrėtimo, o šis įrenginys padeda tai atlikti neįkyriai, savivaldybės darbuotojams nereikia lįsti žmonėms į akis su visokiais termometrais ir jų gaišinti“, – savo mintimis dalijasi vilnietis Gintaras.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, pakilusi temperatūra – pirmasis koronaviruso simptomas, tačiau šį požymį ne visi pastebi. Dėl šios priežasties Lietuvos įmonės, valstybinės organizacijos, švietimo įstaigos pandemijos metu raginamos matuoti savo darbuotojų ir lankytojų temperatūrą.  Išmanusis įrenginys gali nustatyti kūno temperatūrą iš pusės metro, maždaug 0,5º C tikslumu. Tereikia atsistoti priešais ekraną, kad veidas atitiktų ekrane vaizduojamą kontūrą, o lazerinis taškas atsidurtų kaktos centre. Kai sistema užfiksuoja veidą ir pamatuoja temperatūrą, ekrane parodomas temperatūros rodiklis. Įrenginiui užfiksavus galimai karščiuojantį asmenį, kurio temperatūra didesnė nei nustatyta (standartiškai 37,2 °C), apie tai informuoja garsinis pranešimas ir užrašas ekrane.