Kviečia „Nostalgijos muziejus“

 

„Panašu, nostalgija – labai stiprus trintukas, iš atminties pašalinantis visas blogybes ir paliekantis tik teigiamus prisiminimus.”

Miha Mazzini, slovėnų rašytojas, režisierius, scenaristas, publicistas.

Šiemet švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo 30-metį. Kartu, vis dažniau prisimenami paskutiniai sovietmečio bei pirmieji nepriklausomybės metai. Dažnai – su nostalgija ir ilgesiu. Kaip sako slovėnų kūrėjas Miha Mazzini, per tiek metų nustrina blogi dalykai ir ryškiau išlieka tik geri. Tačiau tai – tik dalis tikrojo to laikmečio paveikslo.

Įkvėptos minties sukurti pilnesnį 9-10 praėjusio amžiaus dešimtmečių portretą, dailininkė Marija Garnak, kompozitorė Rita Mačiliūnaitė ir dramaturgė Živilė Zablackaitė sukūrė garsinį pasivaikščiojimą „Nostalgijos muziejus“, lankytojus perkeliantį laiku atgal. Pasivaikščiojimas vyks Šeškinės tako dalyje nuo Šeškinės poliklinikos iki Paribio gatvės. Pasivaikščiojimo metu lankytojais išgirs unikalias istorijas, kurias pasakoja žmonės, aptariamu laikotarpiu buvę vaikais. Sekant programėlės nuorodomis, pasivaikščiojimo metu lankytojai aptiks 12 su laikmečiu susijusių objektų, papildančių išgirstas istorijas ar papasakojančių savas.

„Nostalgijos muziejus” veiks nuo rugsėjo 19 d. , kiekvieną savaitgalį, šeštadienį ir sekmadienį, nuo 10 val. iki 18 val. Pasivaikščiojimo pradžia – netoli požeminės perėjos šalia Šeškinės poliklinikos. Patartina į pasivaikščiojimą atvykti viešuoju transportu, avint patogią avalynę. Pasivaikščiojimas saugus, lengva išlaikyti rekomenduojamus atstumus, vaikščioti savarankiškai be kompanijos ar kartu su šunimi – muziejus draugiškas gyvūnams .  Lankymasis muziejuje bus nemokamas, tereikės turėti išmanųjį telefoną, ausines ir šiek tiek mobiliųjų duomenų. Nuo rugsėjo 19 d. „Nostalgijos muziejaus“ garsiniai eksponatai ir žemėlapis bus pasiekiami adresu http://youraudiotour.com/tours/864

Belaukiant „Nostalgijos muziejaus” atidarymo, kviečiame apsilankyti virtualioje ekspozicijoje, esančioje „Facebook“ ir „Instagram“ platformose. Apsilankius muziejuje, lauksime pasidalinant įspūdžiais su savo soc. medijų kanalais – būsime labai dėkingos jei pažymėsite ir mūsų paskyras.

„Nostalgijos muziejų” kūrė dailininkė Marija Garnak, kompozitorė Rita Mačiliūnaitė ir dramaturgė Živilė Zablackaitė.

Iki susitikimo „Nostalgijos muziejuje”!

Kūrėjos