Vilnius kvies originaliomis idėjomis prisijungti prie 700 m. jubiliejaus šventimo

 

Likus pustrečių metų iki 700-ojo Vilniaus miesto gimtadienio ir aktyviai kuriant šventės koncepciją, sostinės Taryba pritarė siūlymui paskelbti atvirą idėjų konkursą ir pritraukti dar daugiau idėjų, kaip Vilnius švęs ypatingą jubiliejų 2023 metais. Konkurso metu bus atrinktos 7 geriausios idėjos ir paskirtas finansavimas kiekvienam projektui.

„Esame tikri, kad vilniečiai yra kūrybingi – čia bus dar viena galimybė realizuoti savo idėjas ir sustiprinti 700 metų jubiliejaus ryškumą“, – sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Šiam konkursui Vilnius kvies kūrėjus, kultūros, meno, istorijos, kūrybinių industrijų pasaulio atstovus aktyviai dalyvauti konkurse, siūlyti projektus, kurie originaliai ir patraukliai šventėje atspindėtų Vilniaus tapatybei svarbiausias vertybes – laisvę, toleranciją, taikų įvairių kultūrų sugyvenimą.

Idėjų konkursu taip pat siekiama kurti ir skleisti naują kultūrinį turinį, kuriuo taip pat būtų reflektuojamos miesto praeitis ir dabartis bei ateities vizijos. Renginių idėjos taip pat turėtų telkti bendruomenę, stiprinti emocinį ryšį su miestu bei padėti siekti tarptautiškumo, kadangi Vilnius nuo seno yra daugiakultūris miestas, o šventę siekiama sukurti ne tik vilniečiams, bet ir visiems lietuviams, emigrantams iš Lietuvos bei užsieniečiams.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Planuojama, kad paraiškos idėjoms bus laukiamos scenos menų (teatro, operos, šokio, cirko, miuziklo ir kt.), muzikos, vizualiųjų menų (tapybos, skulptūros, fotografijos ir kt.), dizaino, kino, istorijos, tarpsritinio meno, populiariosios kultūros bei gatvės meno (instaliacijų, laikinųjų meno kūrinių) srityse.

Laukiamos idėjos, kaip jubiliejų galima atšvęsti su profesionalios kūrybos, renginių, leidybos, edukacijos, tarptautinio bendradarbiavimo (nauji pastatymai, festivaliai, forumai ir kt.) veiklomis. Laukiamos tik originalios ir anksčiau neviešintos idėjos.

Idėjos bus vertinamos specialios konkurso komisijos, kurią sudarys savivaldybės ir miesto tarybos atstovai, taip pat 7 skirtingoms sritims atstovaujantys ekspertai. Paraiškos bus vertinamos pagal jų kokybę, auditorijos pasiekiamumą, reikšmę Vilniaus 700 jubiliejaus kontekstui, taip pat sąmatos pagrįstumą, tikslingumą, papildomų lėšų pritraukimo būdus bei tai, kaip projektu yra skatinamas bendradarbiavimas, partnerystė ir tarptautiškumas.

Konkurse galės dalyvauti viešieji ir privatūs juridiniai asmenys. Pareiškėjo teikiamų paraiškų kiekis neribojamas. Apie atvirą kvietimą bus paskelbta Savivaldybės interneto svetainėje www.vilnius.lt. 2020 metais finansavimą gavę projektai užsitikrina tęstinį dalinį Vilniaus miesto savivaldybės finansavimą 2021, 2022 ir 2023 metais.

Sprendimo projektas parengtas įgyvendinant 2020 m. gegužės 6 d. priimtą Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos rezoliuciją ,,Dėl kultūros organizacijų ir veiklų palaikymo Vilniaus miesto savivaldybėje“ ir Vilniaus miesto savivaldybės Taryboje pristatytą Vilniaus miesto savivaldybės planą ir pagalbos priemones kovai su COVID-19 pandemijos pasekmėmis „Vilniaus 4×3 planas“.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt