Kultūrinių mainų programoje „Gdanskas Vilniuje“ – koncertas S. Moniuškos skvere

 

Jau devintąjį rugsėjį sostinėje skambės „Gdanskas Vilniuje“– rugsėjo 18 d. Vilniaus S. Moniuškos ir V. Kudirkos skveruose vyks lenkų ir lietuvių kultūrinių mainų muzikiniai pasirodymai.

Šiltus ryšius palaikantys ir sėkmingai bendradarbiaujantys miestai Vilnius ir Gdanskas toliau puoselėja beveik dešimtmetį trunkančią gražią tradiciją – kiekvieną rugsėjį organizuoja savaitgalį trunkančių kultūrinių mainų šventes – „Vilnius Gdanske“ bei „Gdanskas Vilniuje“. Miestai keičiasi kultūrine patirtimi, kuomet švenčių metu Gdanske Vilnių reprezentuoja įvairūs sostinės meno ir muzikos atstovai, o Vilniuje – Gdansko atstovai.

Šiais metais „Gdanskas Vilniuje“ programą koreaguoja pandemijos diktuojamos taisyklės, tad atlikėjai iš Lenkijos saugiai lieka namuose, tačiau tai ne kliūtis įvykti kultūriniams mainams. Gdanskas siunčia Vilniui šilčiausius linkėjimus ir dovanoja energingos grupės „SWITCHMODE“ koncertą, kurį kviečia išvysti rugsėjo 18 d. 19 val. S. Moniuškos skvere greta Šv. Kotrynos bažnyčios įrengtame ekrane.

„SWITCH MODE“ – tai trijų atlikėjų grupė: Przemysław Mazur (smuikas), Dawid Iwanicki (violončelė) ir Mateusz Wiczyński (mušamųjų instrumentų rinkinys), kuri puoselėja modernų požiūrį į unikalių elektroninių instrumentų bei akustinių perkusijos garsų derinius ir atlieka originalias savo sukurtas kompozicijas ir pramoginę muziką – nuo POP, ROCK iki kino bei klasikinės muzikos.

Taip pat rugsėjo 18 d. 16 val. scenoje Vinco Kudirkos aikštėje, „Tautų mugės“ atidarymo metu, pasirodys muzikos bei ritmo eksperimentais ir netikėtu skambesiu stebinanti vilniečių grupė „OKATA“, kuri prieš tris metus sėkmingai dalyvavo Vilniaus dienose Gdanske.

Liaudies muziką moderniai atliekanti vilniečių grupė „OKATA“ –  tai keturi talentingi kūrėjai – Kotryna Čereškevičiūtė, Justė Kraujelytė, Kristina Mažeikaitė ir Žygimantas Gudelis, kurie perdainuoja liaudies dainas ir pasitelkdami beatboxą, elektroninę muziką ir poliritmiką, suteikia joms unikalaus skambesio. „OKATA“ grupės merginos yra profesionalios muzikos atlikėjos-vokalistės, kurios atlieka jazz, pop, blues bei kitus muzikinius žanrus, taip sukurdamos nuostabų daugiabalsį skambesį. O ketvirtasis atlikėjas Žygimantas Gudelis – profesionalus vokalinės perkursijos bei sudėtingų live looping pasirodymų kūrėjas, Lietuvos beatbox čempionas, žinomas kaip GON, dainų atlikimą papildo elektroninės muzikos garsais ir beatboxo ritmais.

Nežiūrint į tai, jog renginys vyks po atviru dangumi, renginio dalyviai prašomi dėvėti veido kaukes.