Vilniečių apklausa: dauguma teigiamai įvertino Lukiškių paplūdimį

Visą vasarą Lukiškių aikštėje veikusio dirbtinio paplūdimio idėja patiko vilniečiams – sostinės gyventojų apklausa parodė, kad dauguma teigiamai įvertino tokį kūrinį miesto centre.

57 proc. apklaustų sostinės gyventojų teigia, kad yra patenkinti arba tikrai patenkinti Lukiškių aikštės paplūdimiu. Ketvirtadalis (25 proc.) apklaustų vilniečių šios idėjos nepalaikė, o 18 proc. neturėjo nuomonės.

„Tai dar kartą patvirtino, kad šis sprendimas buvo reikalingas vilniečiams, kurių judėjimas dėl karantino buvo suvaržytas, atostogų galimybės apribotos. Ir toliau stengsimės kūrybiškais sprendimais palaikyti vilniečių teigiamas emocijas“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Apklausos duomenimis, labiausiai Lukiškių paplūdimiu džiaugėsi Naujamiesčio, Antakalnio, Žvėryno ir Šnipiškių gyventojai. Skeptiškiausiai paplūdimį vertino Naujininkuose ir Lazdynuose gyvenantys vilniečiai.

Paplūdimys Lukiškių aikštėje sukurtas birželio pabaigoje kaip atsakas į karantino apribotas atostogas užsienyje – tokiu būdu Vilnius vienai vasarai tapo kurortiniu miestu su paplūdimiu pačiame miesto centre. Vasaros savaitgaliais Vilnius taip pat virsdavo vis kitomis užsienio valstybėmis, viliodamas jų kultūra, maistu ir renginiais.

1660 kv. m ploto paplūdimiui supilti panaudota 300 kubinių metrų smėlio.

Reprezentatyvią vilniečių nuomonės apklausą savivaldybės užsakymu atliko UAB „Jarinta“. Tyrimas vyko nuo 2020 m. rugpjūčio 17 d. iki rugsėjo 3 d., jo metu buvo apklausti 1003 respondentai visame mieste.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt