Skelbiami nauji viešojo transporto tvarkaraščiai – kaip keičiasi vilniečių judėjimas?

 

Praėjusią savaitę Vilniuje prasidėjus lokaliam karantinui įmonės „Susisiekimo paslaugos“ specialistai skaičiuoja, kad keleivių srautai sumažėjo maždaug 49 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Stebint vilniečių judėjimo tendencijas, nuo lapkričio 4 d. keičiami viešojo transporto tvarkaraščiai – jie planuojami taip, jog vilniečiai keliautų saugiai, galėtų laikytis atstumo, o pats autobusų ir troleibusų kursavimas būtų efektyvus.

„Keleivių srautus stebime ir analizuojame kasdien, viešojo transporto tvarkaraščius ir transporto priemonių talpą parenkame pagal keleivių srautus kiekviename maršrute. Nuo karantino pradžios praėjus savaitei matome, kad keleivių ryškiai sumažėjo, todėl dabartiniai tvarkaraščiai nebėra optimalūs. Bet kokiu atveju keisdami tvarkaraščius išlaikome pagrindinį tikslą – užtikrinti saugias ir patogias keliones viešuoju transportu. Visus miestiečius skatinu elgtis atsakingai, dėvėti apsaugines veido kaukes, rūpintis savimi, aplinkiniais ir prisiminti, kad saugiausia šiuo metu namuose“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Viešojo transporto departamento vadovė Loreta Levulytė.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Planuotis savo keliones ir pasirinkti mažiau užpildytus maršrutų reisus, judėjimo laikus keleiviai gali čia: https://bit.ly/planuokitesVTkeliones

Remiantis naujausiais Vilniaus miesto Eismo valdymo centro duomenimis, praėjusios savaitės transporto srautai Vilniuje, palyginus su ankstesne spalio savaite, rytinio piko metu buvo maždaug 15 proc., vakarinio piko metu – apie 19 proc. mažesni. Praėjusios savaitės transporto srautai, palyginus su ta pačia metų savaite pernai, rytinio piko metu yra apie 30 proc., vakarinio piko metu apie 20 proc. mažesni.

Ką aktualu žinoti viešojo transporto keleiviams?

Nuo lapkričio 4 d. darbo ir poilsio dienomis pagal naujus eismo tvarkaraščius važiuos 1G, 2G, 3G, 4G, 5G, 6G, 5, 7, 10, 12, 16, 18, 19, 22, 26, 27, 30, 31, 32, 34, 39, 40, 43, 46, 48, 49, 50, 52, 53, 55, 57, 58, 59, 61, 63, 73, 75, 87, 114 maršrutų autobusai ir 1, 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 17, 19, 20, 21 maršrutų troleibusai.

Tvarkaraščių pasikeitimus keleiviai ras www.stops.lt, programėlėse m.Ticket, Trafi, teirautis galima ir telefonu 8 5 210 7050. Pačiose stotelėse esančių tvarkaraščių laikinai stebėti nereikėtų – karantino metu pagal realius keleivių srautus jie keičiami dažniau nei įprastai, todėl kaskart atnaujinti tvarkaraščius stotelėse nėra efektyvu.

Planuojama, jog tokie tvarkaraščiai galios karantino metu, o srautams kintant ar esant naujiems LR Vyriausybės nutarimams „Susisiekimo paslaugos“ juos atitinkamai koreguos. Primenamos ir kitos saugumo priemonės viešajame transporte, stotelėse.

  • Privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes, išskyrus vaikus iki 6 metų ar kitus LR Vyriausybės apibrėžtus išimtinius atvejus.
  • Būtina laikytis ne mažesnio nei 1 metro atstumo, autobusuose ir troleibusuose užimti sėdimas vietas, palikti erdvės kitiems keleiviams – kasdien stebint keleivių srautus pritaikomi tvarkaraščiai.
  • Kiekvienoje transporto priemonėje, įlipant ir išlipant, būtina dezinfekuoti rankas. Visuose autobusuose ir troleibusuose įrengti atnaujinti dezinfekcinio skysčio dozatoriai.
  • Autobusai ir troleibusai dezinfekuojami du kartus per dieną – po rytinio piko, o kitąkart viešojo transporto parkuose, po darbo dienos. Kruopščiai dezinfekuojami  ir valomi turėklai, durų rankenos, porankiai, sėdynių atlošų rankenos ir kiti keleivių liečiami paviršiai. Taip pat valomos grindys, autobusų ir troleibusų išorė.
  • Net ir sumažėjus keleivių srautams, intensyviausiose stotelėse viešojo transporto kontrolieriai rytinio, vakarinio piko metu stebės situaciją ir prireikus ribos įlipančiųjų skaičių, kad būtų užtikrinti saugaus atstumo reikalavimai. Kontrolieriai vienu metu dirbs ne visose, o dalyje stotelių, todėl ir pačių keleivių prašoma pamačius užimtas sėdimas vietas į autobusą ar troleibusą nelipti, palaukti kito.
  • Laikytis saugaus atstumo viešojo transporto stotelėse keleiviams primena specialiai pažymėtos vietos – balto apskritimo simboliai su viduje matomomis pėdų ikonomis ir užrašu „saugu“. Jos žymimos tose Vilniaus stotelėse, kuriose fiksuojami didžiausi įlipančių keleivių srautai. Stotelėse laukiant viešojo transporto taip pat primenama dėvėti apsaugines veido kaukes.
  • Vairuotojai viešajame transporte neprekiauja vienkartiniais popieriniais bilietais. Viešojo transporto bilietus vilniečiai ir miesto svečiai greitai ir bet kuriuo metu gali įsigyti mobiliosiose programėlėse m.Ticket ar Trafi. Ketinantys už kelionę mokėti Vilniečio kortele gali patogiai naudotis e. savitarna: https://mano.vilniustransport.lt/ ir papildyti Vilniečio kortelę bilietais arba pageidaujama suma pildyti e. piniginę.
  • Sostinės viešojo transporto keleivių patogumui Vilniečio kortelę įsigyti ir pildyti norimais bilietais galima daugiau nei 280 fizinių bilietų platinimo vietų. Visų jų žemėlapį rasite čia: https://bit.ly/3bmu8iw. Informuojame, kad bilietų platinimo vietų darbo laikas gali keistis, atsižvelgiant į naujus sprendimus dėl epidemiologinės situacijos.