Vilniaus medikams sukurta atskira el. registracija profilaktiškai išsitirti dėl COVID-19

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės medikus ir socialinės globos įstaigų darbuotojus COVID-19 viruso testui registruotis greičiau ir paprasčiau – elektroniniu būdu.

Suprasdama, kaip svarbu rizikingiausiai ir svarbiausiai šiuo metu grupei – medikams – taupyti laiką, kai prisiskambinti karštąja linija 1808 tapo sudėtingiau, savivaldybė sukūrė elektroninę registraciją ir kasdien mobiliam punkte atskira linija (V. Gerulaičio g.) ištiria po 140 sveikatos priežiūros įstaigų bei socialinės globos įstaigų darbuotojų.

„Suprantame, kokią įtampą šiuo metu išgyvena medikai dirbdami pirmose kovos su koronavirusu linijose, todėl kiekviena medikų brangų laiką taupanti ir sveikatą apsaugoti padedanti priemonė yra ypač svarbi šiuo laikotarpiu. Medikų testavimas, saviizoliacijai skirtos vietos, pavėžėjimo paslaugos, kas savaitę vykstantis dialogas suburtos Vilniaus sveikatos komandos susitikimuose apie kylančias problemas ir greitas jų sprendimų ieškojimas yra ta nedidelė pagalba medicinos darbuotojams už tai, kad jie kasdien kovoja už mūsų sveikatą ir gyvybes“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Užsiregistravę el. būdu, medikai tiriami atskiroje sveikatos miestelio mobilaus punkto linijoje kasdien nuo 6:30 iki 13:45 val. Elektroninę, specialiai medikams ir socialinės globos įstaigų darbuotojams skirtą registracijos nuorodą gavo įvairių sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigų administracijos. Jei esate sostinėje dirbantis medikas ar socialinės globos darbuotojas ir negavote nuorodos savo darbovietėje, galite kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę el. p. sveikatos.sk@vilnius.lt

Sprendimas teikti prioritetą ir įvesti el. registraciją priimtas įvertinus tai, kaip greitai sveikatos apsaugos įstaigos gali tapti viruso plitimo židiniais, kokio skambučių krūvio šiuo metu sulaukia karštoji linija 1808, todėl atskira registracijos linija bei rizikingiausios grupės testavimas padės laiku apsaugoti tiek medicinos įstaigų personalą, tiek jų pacientus.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt