Nuo šiol vilniečiai prašymus tuoktis jau gali pateikti ir nuotoliniu būdu

Vilnius siūlo dar vieną naują elektroninę paslaugą – prašymus įregistruoti santuoką Civilinės metrikacijos skyriui jau galima pateikti nuotoliniu būdu (http://bit.ly/e-santuoka).

Apsisprendus tuoktis, prašymus patogu ir paprasta pateikti per el. sistemą MEPIS, el. paštu, registruotu paštu arba per kurjerį. Įteisinti tokį patogesnį prašymo pateikimo būdą dar pavasarį Teisingumo ministerijai pasiūlė sostinės savivaldybė. Atsižvelgus į Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyriaus pateiktus pasiūlymus, buvo pakeistos taisyklės, leidžiančios teikti prašymus nuotoliniu būdu jau ir visoje Lietuvoje.

„Tai yra mūsų inicijuotas ir labai ilgai lauktas pokytis – prašymą įregistruoti santuoką Civilinės metrikacijos skyriui bus galima pateikti neatvykus į metrikacijos skyrių. Tai itin aktualu šiomis dienomis, kai vėl įvestas karantinas, kai dauguma dirba nuotoliniu būdu. Nepaisant pandemijos, žmonės nori gyventi drauge ir tuoktis, tad mes labai džiaugiamės pavykus inicijuoti pokyčius ir pasiūlius įgyvendinti reikalingą paslaugą, kuri leis pasirūpinti santuokos formalumais saugiai, greitai ir patogiai“, – kalbėjo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolanta Kuzmienė.

Nuo šiol supaprastinta tvarka pateikti prašymus per el. sistemą MEPIS dėl civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą, taip pat Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai išrašus iš civilinės būklės aktų įrašų pasirašinės el. parašu, todėl vilniečiams nebereiks atvykti į skyrių. Be to, pakeitus šį teisinį reglamentavimą, Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyriaus dauguma paslaugų bus teikiama 4 interaktyvumo lygiu – užsakyti ir gauti paslaugą el. būdu.

Prašymus tuoktis galima paduoti Metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje (https://mepis.registrucentras.lt/web/mepis), taip pat siųsti el. paštu, registruotu paštu ar perduoti per kurjerį. Užsieniečiai, norintys pateikti prašymą registruoti santuoką Lietuvoje, tai galės atlikti savo šalyje registruotu paštu ar kurjerio pagalba. Šiuo metu Savivaldybė iš viso teikia virš 250 el. paslaugų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt