Rekonstruotoje S. Fino gatvėje Šnipiškėse atkurtas istorinis akmenų grindinys

 

Šnipiškėse pėsčiųjų ir automobilių eismui grąžinama kompleksiškai atnaujinta S. Fino gatvė. Bendrovė „Grinda“ pagal įmonės „Vilniaus planas“ projektą važiuojamojoje dalyje jau atkūrė akmeninį grindinį, įrengė lietaus nuotekų surinkimo vamzdyną. Iki lapkričio vidurio planuojama baigti visus pėsčiųjų ir dviratininkų infrastruktūros darbus.

„Šnipiškių seniūnija išsiskiria kontrastais. Čia galime išvysti ir daugiaaukščių stiklinėmis sienomis, ir medinių trobesių su langinėmis. Manau, labai svarbu pabrėžti šią unikalią Šnipiškių tapatybę, kartu pritaikant modernius sprendinius ir kuriant geresnes sąlygas čia dirbantiems ir gyvenantiems“, – sakė Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas.

S. Fino gatvės važiuojamojoje dalyje atkurtas istoriškai čia buvęs 197 m ilgio lauko akmenų grindinys, taip pat papildomai suformuotos įvažos į kiemus ir šalutines besijungiančias Kaltanėnų ir Saracėnų gatveles. Norėdami išgauti autentišką vaizdą, „Grindos“ specialistai pasirinko daug kantrybės ir preciziškumo reikalaujantį būdą – akmenis po vieną dėlioti rankomis. Tokia akmenimis grįsta gatvė ne tik estetiškai atrodo, bet yra ir ilgaamžiškesnė, nereikalauja ypatingos priežiūros.

Šnipiškės – viena dinamiškiausiai kintančių miesto dalių, tad rekonstruojant S. Fino gatvę siekta užtikrinti galimybę saugiai judėti ne tik automobiliu, bet ir pėsčiomis ar dviračiu. Iš abiejų gatvės pusių įrengusi 217 m ilgio pėsčiųjų šaligatvį (visas gatvės ilgis – apie 260 m), „Grinda“ išasfaltuos ir tokio pat ilgio dviračių taką.

S. Fino gatvės gyventojai jau gali įvertinti „Grindos“ Paviršinių nuotekų tinklų eksploatavimo skyriaus darbą – 3 m gylyje paklotą 208,6 m ilgio lietaus nuotekų surinkimo vamzdyną, kuris vandenį nukreipia į Giedraičių gatvėje esantį kolektorių. Anksčiau po kiekvienos smarkesnės liūties vanduo nutekėdavo į gyventojų kiemus ir rūsius, gatvė tapdavo sunkiai pravažiuojama.

„S. Fino gatvė buvo itin prastos būklės: turėjo išsikraipiusį grindinį, o šaligatvio plytelės daug kur buvo išlaužytos. Dviratininkams nebuvo nei tako, nei eismo juostos, o ir baigėsi ji akligatviu – neturėjo jungties su Kalvarijų gatve. Įdėjome daug pastangų, kad visos išvardytos problemos būtų išspręstos dar iki žiemos pradžios“, – sakė bendrovės „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Dabar čia tikrai verta ateiti apžiūrėti XIX-XX a. sandūrą menančių medinių pastatų. Iškilaus žydų istoriko ir hebrajų kalbos puoselėtojo Samuelio Fino garbei gatvė pavadinta ne be reikalo – Šnipiškės buvo gausiai žydų gyvenamas priemiestis, jo istorijoje liko garsių švietėjų, pramonininkų, menininkų pavardžių. Daugiau informacijos rasite „Neakivaizdinio Vilniaus“ medžiagoje.

Prieš kelis mėnesius „Grinda“ baigė įgyvendinti kitą „Vilniaus plano“ suplanuotą rekonstrukciją Šnipiškėse – Giedraičių gatvę, į kurią remiasi ir sutvarkytoji S. Fino gatvė.